Koniński Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ruch Narodowy Konin zaprasza

0
446
Koniński Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Konin 2023

26 lutego 2023 roku o godzinie 12:45 w kościele Św. Bartłomieja (Fara) w Koninie rozpocznie się msza poprzedzająca Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorzy zachęcają wszystkich do udziału.

Organizatorami marszu są Ruch Narodowy Konin oraz Ruch Narodowy Wielkopolska. Ich celem jest uhonorowanie i upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli z okupantami po zakończeniu II wojny światowej. Ci niezłomni żołnierze poświęcili swoje życie dla wolnej i niepodległej Polski, walcząc z komunistycznymi reżimami i zachowując przy tym swoje zasady i wartości.

Marsz pamięci jest okazją, by upamiętnić bohaterów, którzy często są pomijani w historii Polski. Podczas marszu uczestnicy będą mieli okazję poznać ich losy i dowiedzieć się więcej o ich walce. To także sposób na wyrażenie wdzięczności i szacunku dla tych, którzy z narażeniem życia stawiali opór wobec wrogów Polski.

Koniński Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma na celu zjednoczenie mieszkańców Konina wokół idei wolnej i niepodległej ojczyzny oraz pamięci o tych, którzy walczyli o jej wolność. Organizatorzy zachęcają wszystkich do udziału w marszu i okazania szacunku dla Żołnierzy Wyklętych.

Organizatorzy konińskiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2023

Patroni medialni wydarzenia

Wydarzenie na Facebooku

https://www.facebook.com/events/1229428117944586/

Plakat wydarzenia

Plakat promujący Koniński Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2023
Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny