Co nowego w Poznaniu? Najważniejsze wiadomości w skrócie 07.06- 09.06.2019

0
362

Najważniejsze informacje z lokalnego podwórka z okresu 07.06- 09.06.2019
1. 🐐 W sobotę odbył się impreza na 100-lecie Poznańskiego Uniwersytetu. Mnóstwo atrakcji w centrum Poznania. Strefy kultury, sportu, zdrowia i podróży, koncerty i wiele innych atrakcji czekało na uczestników “Festiwalu Jubileuszowego dla Miasta i Regionu – 100 lat razem!” Impreza z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego trwała do późnych godzin wieczornych Scena i namioty staną w parku i na placu Mickiewicza, na ulicy i w parku H. Wieniawskiego, oraz na placu przed CK Zamek. Bogata oferta programowa popularyzująca naukę i jej osiągnięcia przygotowana przez uczelnie współorganizujące i ich wydziały. Szeroki program animacyjny dla dzieci i młodzieży przygotowany oraz atrakcyjna oferta koncertowa z udziałem najlepszych artystów krajowej sceny muzycznej.
2. 🐐 W sobotę oficjalnie otwarte zostało nowe molo nad Rusałką! Impreza rozpoczęła się w samo południe. Dla uczestników pikniku przygotowano liczne atrakcje. Były bezpłatne szkolenia z pływania na deskach SUP, była możliwość bezpłatnej przejażdżki rowerem wodnym. Dla najmłodszych – malowanie twarzy, bańki i animacje, a także przedstawienie. “Bajka o myszkach co się bawić chciały”.
3. 🐐 Tłumy na Starym Rynku. Ruszył Jarmark Świętojański. W sobotę na płycie poznańskiego Starego Rynku rozpoczął się 44. Jarmark Świętojański. Przez dwa tygodnie organizatorzy zapewniać będą liczne atrakcje. Nie zabraknie zabawy, zapachu i smaku. Codziennie od godziny 10:00 do 21:00 na ponad stu straganach będzie można kupić nie tylko unikatowe rękodzielnicze, ale również regionalne artykuły spożywcze, kosmetyki czy odzież. W tym roku Jarmark Świętojański odbędzie się po raz 44. Impreza wpisała się już w tradycję poznaniaków. Sądzimy, że tegoroczna oferta zainteresuje nie tylko mieszkańców miasta, ale też turystów.
4. 🐐 Baseny w Parku Kasprowicza już wypełnione wodą! Na otwarcie obiektu trzeba jednak jeszcze trochę poczekać. Z basenów będzie można korzystać od 21 czerwca, a więc tuż po Bożym Ciele. Już wiadomo, że pływalnia będzie czynna co najmniej do końca sierpnia, ale być może, przy dobrej pogodzie, wykąpiemy się tutaj również we wrześniu. Obiekt będzie czynny w godzinach 9.00 – 20.00. Między 7.00 i 9.00 zaplanowano czas dla pływaków. Wtedy z basenu będą mogli korzystać tylko posiadacze karnetów 10-krotnego wstępu. Wstęp na basen będzie nieco droższy niż w ubiegłym roku. Jednorazowe wejście będzie kosztować 10 złotych i 5 złotych (normalny i ulgowy). Nowością będą bilety całodzienne umożliwiające wejście na teren pływalni, opuszczenie go, a następnie powrót. Koszt takich biletów to 15 i 8 złotych. Dzieci do lat 3 nie będą płacić za wejście. Zniżki wprowadzono m.in. dla seniorów i posiadaczy Karty Rodziny Dużej. Karnet 10 wejść dla pływaków będzie kosztować 80 złotych.
5. 🐐 Najlepszy Koncert Świata: Gwiazdy disco polo zagrały dla poznaniaków. W piątek nad Matlą zagrały dla poznaniaków gwiazdy disco polo. Darmowa impreza z cyklu Najlepszy Koncert Świata przyciągnęła tłumy. Disco polo ma wielu zagorzałych krytyków, ale nie fanów takich rytmów także nie brakuje. Dowiódł tego piątkowy koncert, na którym dla poznaniaków zagrała plejada gwiazd “muzyki chodnikowej” z zespołem Weekend na czele.
6. 🐐 Na Morasku powstaje wielki kompleks sportowy. Ma być gotowy do końca roku. Do końca roku do użytku ma zostać oddany kompleks sportowy, który powstaje na kampusie Morasko. Pojawi się tam m. in. boisko do piłki nożnej, tor dla rolkarzy, siłownia zewnętrzna, bieżnia i kort tenisowy. Korzystać będą mogli nie tylko studenci, ale także wszyscy mieszkańcy Poznania. Koszt inwestycji to 15 milionów złotych. Oddanie do użytku zaplanowano na koniec roku. Ze stadionu będą przede wszystkim korzystali studenci UAM, ale obiekt będzie dostępny także dla mieszkańców Poznania – podkreśla Małgorzata Rybczyńska, rzecznik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Tetramy media, tej

Żyjemy w dobie wszechogarniających nas fakenewsów i dziennikarstwa na poziomie tak niskim, że społeczne zaufanie do instytucji medialnych z miesiąca na miesiąc leci na łeb, na szyję. Mając świadomość tego, że media pełnią ważną funkcję w zdrowym społeczeństwie, chcemy odbudować zaufanie i realizować zaspokajanie potrzeb informacyjnych społeczeństwa będąc daleko od partii politycznych i wypowiadając wojnę politycznej poprawności. Dlatego właśnie powstała nasza inicjatywa, która wzorowana jest na świetnym projekcie, który powstał na skalę ogólnopolską i globalną – InfoPiguła. My natomiast skupimy się na naszym poznańskim fyrtlu.

Zamierzamy publikować początkowo 2 razy w tygodniu zbiór najważniejszych informacji, relacjonując życie Poznania, w zwartej formie. Dosłownie 2-3 zdania do jednego wątku, ograniczając opinie do niezbędnego minimum.

Z pomocą naszych czytelników mamy nadzieję dotrzeć do jak największego grona Poznaniaków!

Zapraszamy na stronę Tetramy media, tej na facebooku:
https://www.facebook.com/tetramymedia/Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach Jakiej Lampy Potrzebujesz? LampyDeccor.pl tekst alternatywny