Co nowego w Poznaniu? Najważniejsze wiadomości w skrócie 13.05- 16.05.2019

0
376

Najważniejsze informacje z Poznania w skondensowanej formie w jednym miejscu. Okres 13.05- 16.05.2019

1. 🐐 W Poznaniu powstaje grupa dla osób LGBT+ z Ukrainy. “Stanowią do 10 proc. każdej społeczności”. W Poznaniu powstaje kolejna inicjatywa przeznaczona dla imigrantów zza wschodniej granicy. Szacuje się, że w aglomeracji poznańskiej może mieszkać nawet 100 tysięcy Ukraińców. Według badań, na które powołuje się Stowarzyszenie Grupa Stonewall, są wśród nich również osoby ‘LGBT+', stanowiące od 5 do 10 proc. społeczeństwa.

2. 🐐 Mateusz chce zbudować „poznański Legoland”. Powstał już metrowy egzemplarz Moderus Gamma. Pasjonat klocków LEGO, Mateusz Wawrowski, zbudował najnowszy poznański tramwaj w wersji mini. Poznaniak zbiera pieniądze na wystawę. Potrzebuje 50 tysięcy złotych. – Zamierzam zbudować większość poznańskich tramwajów nowoczesnych jak i historycznych oraz poznańskie budynki – zapowiada. Na portalu wspieram.to trwa zbiórka, ale jak dotąd udało się uzbierać jedynie 320 złotych.

3. 🐐 W Urzędzie Miasta nie napijesz się wody z plastikowej butelki!. Decyzję o wycofaniu plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku w urzędzie i miejskich jednostkach podjęli dziś radni. Od 2021 roku w całej UE nie będzie można kupić jednorazowych plastikowych talerzy, sztućców czy słomek – 27 marca 2019 r. Parlament Europejski przyjął dyrektywę ekologiczną, która zakazuje produkowania i sprzedaży produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Na dzisiejszej sesji Radny Miasta podjęta została decyzja, że Poznań nie będzie czekał do 2021 roku i już od teraz rozpoczyna akcję „Poznań bez plastiku”.

4. 🐐 Na parkingu przy ulicy Pułaskiego zaparkujesz bez opłat! To dobra informacja dla kierowców, którzy pozostawiają tu swoje auto. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, parking znajdujący się przy ulicy Pułaskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Mieszka I) nie jest już parkingiem płatnym. – Parking przy ul. Pułaskiego przestał być parkingiem buforowym. Staje się on obiektem ogólnodostępnym, na którym można zostawić pojazd bez ponoszenia opłat – wyjaśnia ZDM.

5. 🐐 Poznański skłot będzie eksmitowany? „Nie oddamy Rozbratu bez walki!” Komornik chce zlicytować działkę, na której od 25 lat działa Rozbrat. Od 25 lat siedzibą środowiska wolnościowego i anarchistycznego jest teren przy ulicy Pułaskiego, opuszczony przez firmę Darex. Skłotem są budynki zajmowane przez osoby nie będące ich właścicielami. Mimo to, działacze przy wykorzystaniu własnych środków finansowych, doprowadzili lokale do stanu używalności. Na terenie działek prowadzona jest działalność kulturowa, społeczna, polityczna.

6. 🐐 Rondo Śródka: przejście podziemne zalewane nawet przez „mały deszcz”. Niewielki deszcz wystarczył, by w niedzielę przejście pod rondem Śródka zostało zalane. Zdarza się to tutaj regularnie.

7. 🐐 5 firm chce wybudować nową trasę tramwajową na Falistą. Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyły oferty złożone w przetargu ogłoszonym w marcu tego roku. Nowa trasa tramwajowa na ulicę Falistą to część wielkiej modernizacji torowiska na Górnym Tarasie Rataj. W najbliższej przyszłości w rejonie ulicy Unii Lubelskiej pojawiać się będą nowe inwestycje m.in. mieszkaniowe, a tramwaj ma tu poprawić sytuację komunikacyjną.

Tetramy media, tej

Żyjemy w dobie wszechogarniających nas fakenewsów i dziennikarstwa na poziomie tak niskim, że społeczne zaufanie do instytucji medialnych z miesiąca na miesiąc leci na łeb, na szyję. Mając świadomość tego, że media pełnią ważną funkcję w zdrowym społeczeństwie, chcemy odbudować zaufanie i realizować zaspokajanie potrzeb informacyjnych społeczeństwa będąc daleko od partii politycznych i wypowiadając wojnę politycznej poprawności. Dlatego właśnie powstała nasza inicjatywa, która wzorowana jest na świetnym projekcie, który powstał na skalę ogólnopolską i globalną – InfoPiguła. My natomiast skupimy się na naszym poznańskim fyrtlu.

Zamierzamy publikować początkowo 2 razy w tygodniu zbiór najważniejszych informacji, relacjonując życie Poznania, w zwartej formie. Dosłownie 2-3 zdania do jednego wątku, ograniczając opinie do niezbędnego minimum.

Z pomocą naszych czytelników mamy nadzieję dotrzeć do jak największego grona Poznaniaków!

Zapraszamy na stronę Tetramy media, tej na facebooku:
➡️ https://www.facebook.com/tetramymedia/

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny