Co nowego w Poznaniu? Najważniejsze wiadomości w skrócie 21.06- 23.06.2019

0
384

Najważniejsze informacje z lokalnego podwórka z okresu 21.06- 23.06.2019
1. 🐐 Przez centrum miasta przeszła kolorowa parada. Ruszyła 29. edycja Malta Festival Poznań. Idiomem kolejnej edycji jest hasło “Armia jednostki”. W centrum Poznania stanęła scena, klub festiwalowy, namiot z aktywnościami dla najmłodszych, przestrzeń dla food trucków oraz wielkie poduchy i hamaki. W programie przygotowano m.in. spektakle, warsztaty, wystawy, fora dyskusyjne. Tegoroczną edycję festiwalu otworzy kolorowa parada poprowadzona przez francuski zespół Transe Express. Kuratorem Idiomu Armia jednostki jest Nástio Mosquito, angolski artysta interdyscyplinarny. Razem z dziewięcioma artystami z całego świata przedstawi program taneczny, wizualny i performatywny. Społeczno-artystyczny Generator Malta szykuje się na pokój! W programie: galeria sztuk bez walki na placu Wolności i wiele miejskich działań – informują organizatorzy.
2. 🐐 Obłoki srebrzyste znów pojawiły się nad Poznaniem. Niezwykłe zjawisko na poznańskim niebie po raz kolejny można było obserwować w nocy z piątku na sobotę. Nietypowe niebo to efekt oświetlenia chmur przez Słońce znajdujące się kilkanaście stopni poniżej horyzontu. Choć samego Słońca nie da się zauważyć oświetla ono chmury sprawiając, że mienią się one na srebrno.
3. 🐐 W sobotę nad Wartą odbyły się wydarzenia towarzyszące Paradzie Sobótkowej. Organizatorzy jak zwykle przygotowali mnóstwo atrakcji – między innymi Festiwal Światła. Parada Sobótkowa, która po kilkudziesięciu latach w 2016 roku powróciła do Poznania. O odrodzenie poznańskiej tradycji zadbał między innymi Mobilny dom Kultury Wilczak.
4. 🐐 Centrum Szyfrów Enigma doczeka się realizacji! Miasto szuka wykonawcy. Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i budowę zapowiadanego od lat muzeum, które znajdzie się w dawnym Collegium Historicum przy Świętym Marcinie. Został rozpisany przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i wybudowanie Centrum Szyfrów Enigma im. M.Rejewskiego, J.Różyckiego i H.Zygalskiego). To przedsięwzięcie inwestycyjne łączące historię z naukami matematycznymi – poinformował na swoim profilu na Facebooku Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
5. 🐐 W Poznaniu powstaje kolejny obiekt sportowy. Kompleks sportowo-rekreacyjny Sportowe Żegrze powstanie pomiędzy ulicami Bobrzańską i Milczańską. Trwa budowa kompleksu sportowego dla mieszkańców na Żegrzu w pobliżu JRG PSP nr 7. Inicjatywa budowy wyszła ze strony lokalnej społeczności i Rady Osiedla Żegrze. Została wsparta ze środków Miasta, w tym PBO – poinformował zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski.

Tetramy media, tej
Żyjemy w dobie wszechogarniających nas fakenewsów i dziennikarstwa na poziomie tak niskim, że społeczne zaufanie do instytucji medialnych z miesiąca na miesiąc leci na łeb, na szyję. Mając świadomość tego, że media pełnią ważną funkcję w zdrowym społeczeństwie, chcemy odbudować zaufanie i realizować zaspokajanie potrzeb informacyjnych społeczeństwa będąc daleko od partii politycznych i wypowiadając wojnę politycznej poprawności. Dlatego właśnie powstała nasza inicjatywa, która wzorowana jest na świetnym projekcie, który powstał na skalę ogólnopolską i globalną – InfoPiguła. My natomiast skupimy się na naszym poznańskim fyrtlu.
Zamierzamy publikować początkowo 2 razy w tygodniu zbiór najważniejszych informacji, relacjonując życie Poznania, w zwartej formie. Dosłownie 2-3 zdania do jednego wątku, ograniczając opinie do niezbędnego minimum.
Z pomocą naszych czytelników mamy nadzieję dotrzeć do jak największego grona Poznaniaków!
Zapraszamy na stronę Tetramy media, tej na facebooku:
https://www.facebook.com/tetramymedia/

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny