Konfederacja w Koninie przedstawia liderów listy do sejmu w okręgu 37 oraz planuje start w wyborach samorządowych

0
444

Partia Konfederacja w Koninie jako pierwsza zdecydowała się ujawnić nazwiska liderów listy do sejmu w okręgu 37. Listę otwiera Anna Bryłka, która zajmie miejsce “jedynki”. To symboliczny ruch, który ma na celu przedstawienie wyborcom silnych postaci, które będą reprezentować partię w najważniejszych wyborach. Obok niej na liście znajdą się Maciej Jóźwiak, Karol Kołodziejczak i Natalia Jabłońska. Partia ma nadzieję zdobyć przynajmniej jeden mandat, co może być sporym wyzwaniem w okręgu o silnej konkurencji.

Konfederacja stawia na klarowny program, który został zawarty w Konstytucji Wolności. Podczas konferencji na Placu Wolności w Koninie Anna Bryłka podkreśliła, że ich program to kompleksowe podejście do najważniejszych tematów, które obecnie nurtują polskich obywateli. Oferują konkretne rozwiązania i wyraźne zobowiązania, które mają sprostać wyzwaniom współczesności.

Jednakże, działacze Konfederacji nie skupiają się tylko na wyborach do sejmu. Planują także udział w wyborach samorządowych, które mają odbyć się na wiosnę 2024 roku.

Dlaczego Konfederacja zdecydowała się już teraz ujawnić czołowe nazwiska listy do sejmu, mimo braku oficjalnej daty wyborów?

Jak twierdzą przedstawiciele partii, są oni dobrze przygotowani do tych wyborów, w przeciwieństwie do innych ugrupowań, w których trwają spory o liderów list. Wskazują również na rosnące poparcie dla Konfederacji, które może zagrozić dominacji PiS-u i Platformy w okręgu 37.

Konfederacja zamierza także wystawić swoich kandydatów do senatu w okręgach konińskim i słupecko-gnieźnieńskim, co pozwoli na pełne zaangażowanie partii w tegoroczne wybory.

Wybory w okręgu 37 zapowiadają się niezwykle interesująco, a obecność Konfederacji może przynieść nowe dynamiki i rozgrywki na politycznej scenie. Czy partia zdoła zdobyć przynajmniej jeden mandat w tym okręgu, czas pokaże. Jedno jest pewne – ich obecność w tych wyborach na pewno zostanie zauważona, a ich program i kandydaci będą przedmiotem uwagi wyborców.

Obejrzyj konferencję Konfederacji w Koninie odnoszącą się do przedstawienia listy do sejmu

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny