Marsz w Koninie dla Jana Pawła II – hołd dla Papieża Polaka

0
303

W niedzielę, 2 kwietnia 2023 roku, w Koninie odbył się marsz poświęcony pamięci Jana Pawła II. To druga uroczystość tego dnia w mieście. W trakcie marszu rozłożony został również wielki transparent w barwach narodowych z napisem „W obronie JPII Górnik Konin”.

Marsz rozpoczął się o godzinie 18.30 na placu Wolności. Nie zabrakło „Barki” ulubionej pieśni papieża. Uczestnicy złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą papieską. W trakcie marszu obecne były flagi Polski, jak i plakaty z wizerunkiem Jana Pawła II.

Marsz w Koninie poświęcony Janowi Pawłowi II był ważnym wydarzeniem dla mieszkańców miasta, którzy w ten sposób uczcili pamięć Papieża Polaka i złożyli hołd jego niezwykłej postaci.

To także okazja do przypomnienia, jak ważna jest jedność i miłość w naszym życiu, a Jan Paweł II pozostanie dla nas niezwykłym wzorem do naśladowania.

Marsz zakończył się przy kościele św. Maksymiliana Kolbe, a następnie rozpoczęła się msza święta.

Jan Paweł II

Jan Paweł II, zanim został papieżem, nazywał się Karol Wojtyła. Urodził się w Wadowicach w 1920 roku i związał się z kościołem już w młodym wieku. Studiował w Polsce, a po II wojnie światowej kontynuował swoją edukację w Rzymie, gdzie otrzymał święcenia kapłańskie. Po powrocie do Polski pracował jako duszpasterz w Krakowie, a następnie został biskupem.

Jan Paweł II został wybrany na papieża w 1978 roku i pełnił tę funkcję przez 27 lat. W tym czasie dokonał wiele ważnych działań dla Polski i całego świata. Był pierwszym papieżem z Polski i jednocześnie pierwszym nie-Włoch, który objął tę funkcję od XVI wieku.

Jako papież Jan Paweł II odwiedził Polskę 9 razy, co miało ogromny wpływ na życie Polaków i polskie społeczeństwo. Papież prowadził modlitwy, skłaniał do jedności i dialogu, a jego słowa były nadzieją i zachętą do walki o wolność i godność człowieka.

Jan Paweł II przyczynił się do upadku komunizmu w Europie, a jego wpływ na życie Polaków jest wciąż widoczny. Dzięki swojemu zaangażowaniu Polacy czują się dumni ze swojej przeszłości i kultury oraz są bardziej zjednoczeni w dążeniu do wspólnego celu.

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny