Najważniejsze informacje z lokalnego podwórka z okresu 10.06- 13.06.2019
- 🐐 Koncerty, spektakle i seanse na dziedzińcu UMP: w tym roku wstęp będzie płatny. Latem na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania nie będzie czasu na nudę. Realizowana od czterech lat inicjatywa #NaWolnym istnieje od czterech lat i cieszy się rosnącą popularnością. Cykl ruszy w połowie lipca, a na „pierwszy ogień” pójdą seanse filmowe. Zobaczyć będzie można m.in. filmy „Pół człowiek, pół legenda”, „The Florida Project” czy „Pokój. Na 19 lipca zaplanowano koncert Mikromusic. Sierpień to z kolei czas spektakli. Na scenie wystąpią Krystyna Janda, Jan Peszek czy Andrzej Seweryn.
- 🐐 Do Poznania trafią nowoczesne biletomaty na energię słoneczną. Automaty będą sukcesywnie montowane w poszczególnych lokalizacjach. Dzięki umowie sieć biletomatów zostanie rozbudowana o kolejnych 25 automatów. Obecnie pasażerowie w Poznaniu mają do dyspozycji 90 biletomatów umożliwiających nie tylko sprzedaż biletów czasowych, ale przede wszystkim doładowanie karty PEKA. Automaty cieszą się sporym zainteresowaniem. Do połowy przyszłego roku sieć zostanie zwiększona o kolejnych 25 biletomatów, które dostarczy i ustawi Mera Operator.
- 🐐 Trwa modernizacja stadionu piłkarskiego przy ul. Harcerskiej. W ciągu dwóch miesięcy zakończono usuwanie nasypu wzdłuż linii kolejowej oraz niezbędne prace rozbiórkowe. Obecnie na stadionie piłkarskim położonym w sąsiedztwie stacji kolejowej Poznań –Wschód trwają prace ziemne związane z modernizacją płyty głównej boiska. Z powierzchni boiska zdjęto wierzchnią warstwę gruntu i wykonano instalację drenarską płyty. Trwają prace związane z instalacją systemu nawodnienia trawiastej murawy, dzięki czemu łatwiej będzie przygotować ją do piłkarskiej rywalizacji i utrzymać w dobrym stanie – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. Stadion przy ul. Harcerskiej po modernizacji zyska oświetlenie, a także systemy nagłośnienia i monitoringu wizyjnego. Powstaną trybuny, które będą mogły pomieścić ok. 500 osób.
- 🐐 ZTM nałożył wysoką karę na operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego! Zarząd Transportu Miejskiego nałożył karę umowną na operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego. Obecnie w ramach systemu działają rowery 3. generacji, wykorzystującą znaną od kilku lat sieć stacji, oraz pojazdy 4. generacji, tzw. bezstacyjne. ZTM podkreśla, że czyni starania, żeby system spełniał oczekiwania użytkowników i takiego samego działania oczekuje od operatora. efekcie podjętych działań stwierdzono uchybienia, w związku z czym w czerwcu br. wystawiona została nota księgowa opiewająca na 299 tys. zł. Kary umowne zostały nałożone za niedziałające lub wadliwie działające oprogramowanie, niezapewnienie wymaganej liczby sprawnych rowerów, przekroczenie czasu wymiany lub naprawy uszkodzonego roweru oraz – w największym stopniu – za nieterminowe rozpatrywanie skarg i wniosków użytkowników – poinformował w środę Zarząd Transportu Miejskiego.
- 🐐 Nad poznańskimi placami zabaw pojawią się żagle zapewniające cień? Wiosna i lato robią się coraz bardziej upalne, a to oznacza, że korzystanie z placów zabaw znajdujących się w pełnym słońcu jest bardzo ograniczone. Radny miejski Andrzej Rataj wystąpił z interpelacją do prezydenta Poznania w sprawie zapewnienia cienia na placach zabaw w mieście. – Znaczna część placów zabaw nie jest osłonięta przed działaniem promieni słonecznych, czy za pomocą osłony naturalnej (drzewa), czy osłon sztucznych (żagiel przeciwsłoneczny). Z tej przyczyny przez znaczną część wiosny i przez całe lato są ograniczone możliwości korzystania z placów zabaw przez dzieci – nie tylko bezpośrednio przez działanie promieni słonecznych na dzieci i dorosłych, ale również pośrednio przez działanie promieni słonecznych na urządzenia (zwłaszcza metalowe i plastikowe) znajdujące się na placach zabaw, rozgrzewane do bardzo wysokich temperatur – zauważa radny.
- 🐐 Marsz Równości zostanie zablokowany? Na jego trasie zgłoszono kilkadziesiąt zgromadzeń. Przeciwnicy Marszu Równości ponownie podejmą próbę jego zablokowania. Zaplanowane na 6 lipca wydarzenie będzie zwieńczeniem Poznań Pride Week. „Gazeta Wyborcza” informuje, że do poznańskiego urzędu miasta wpłynęło prawie 30 zgłoszeń publicznych zgromadzeń w tzw. trybie uproszczonym. Wszystkie zgłoszenia wpłynęły w ciągu kilku minut. Maciej Kubiak z wydziału zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa tłumaczy, że w trybie uproszczonym, organizator nie musi podawać celu zgromadzenia, jedynie miejsce i czas trwania. Osoby odpowiedzialne za Marsz Równości deklarują w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, że nie dadzą się zatrzymać i pracują nad wyjściem z sytuacji. Rok temu środowiska narodowe podjęły próbę blokady tęczowego pochodu, ale do akcji wkroczyła policja i nie dopuściła do konfrontacji.
Tetramy media, tej
Żyjemy w dobie wszechogarniających nas fakenewsów i dziennikarstwa na poziomie tak niskim, że społeczne zaufanie do instytucji medialnych z miesiąca na miesiąc leci na łeb, na szyję. Mając świadomość tego, że media pełnią ważną funkcję w zdrowym społeczeństwie, chcemy odbudować zaufanie i realizować zaspokajanie potrzeb informacyjnych społeczeństwa będąc daleko od partii politycznych i wypowiadając wojnę politycznej poprawności. Dlatego właśnie powstała nasza inicjatywa, która wzorowana jest na świetnym projekcie, który powstał na skalę ogólnopolską i globalną – InfoPiguła. My natomiast skupimy się na naszym poznańskim fyrtlu.
Zamierzamy publikować początkowo 2 razy w tygodniu zbiór najważniejszych informacji, relacjonując życie Poznania, w zwartej formie. Dosłownie 2-3 zdania do jednego wątku, ograniczając opinie do niezbędnego minimum.
Z pomocą naszych czytelników mamy nadzieję dotrzeć do jak największego grona Poznaniaków!
Zapraszamy na stronę Tetramy media, tej na facebooku:
https://www.facebook.com/tetramymedia/