Co nowego w Poznaniu? Najważniejsze wiadomości w skrócie 14.06 – 17.06.2019

0
335

Najważniejsze informacje z lokalnego podwórka z okresu 14.06 – 17.06.2019

  1. 🐐 Na osiedlu Tysiąclecia powstanie skatepark. Wybrano wykonawcę. Obiekt powstanie w miejscu będącym obecnie asfaltowym placem. – Na wyremontowanej nawierzchni zamontowana zostanie rampa, a także ławka skatingowa i poręcz. Obok miejsca dla miłośników sportów rolkowych pojawi się boisko do ulicznej koszykówki, z jednym koszem umieszczonym na specjalnej konstrukcji. Na placu staną też ławki i kosze na śmieci, a przyległy do niego teren zostanie obsiany trawą – informuję Poznańskie Inwestycje Miejskie.
  2. 🐐 Rusza sezon kąpielowy. Poznaniacy mają do dyspozycji nowe kąpielisko miejskie. Mieszkańcy Poznania będą mogli korzystać z sześciu kąpielisk miejskich – w tym sezonie udostępnione zostało jedno nowe – Plaża Parkowa nad Jeziorem Kierskim przy ul. Nawrota. Mam nadzieję, że nowe kąpielisko zyska taką popularność jak Malta, Rusałka, Strzeszynek, czy dwie pozostałe plaże nad Jeziorem Kierskim: Krzyżowniki i Kaskada – mówi dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, Łukasz Miadziołko. – Poznaniacy mają duży wybór, a my staraliśmy się przez ostatni rok zwiększyć atrakcyjność i bezpieczeństwo poznańskich kąpielisk – dodaje. Kąpieliska będą funkcjonowały do 31 sierpnia. W tym czasie w godzinach od 10:00 do 18:00 nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwać będzie jednocześnie dwóch ratowników. Korzystanie z kąpielisk poza wyznaczonymi godzinami jest również możliwe, ale odbywa się na własną odpowiedzialność.
  3. 🐐 Śmigłowiec, radiowozy i antyterroryści pod Areną. W parku obok poznańskiej Areny odbył się festyn “Niebiescy dzieciom”. To już XVIII odsłona imprezy organizowanej przez Komendę Miejską Policji w Poznaniu i zaprzyjaźnione instytucje.Piknik miał charekter charytatywny. – Każdy, zarówno dziecko, jak i rodzic znajdzie coś dla siebie, a zarazem wspomoże Szpital Dziecięcy im. K. Jonschera w Poznaniu przy ul. Szpitalnej – zachęcali policjanci. Na miejscu pojawili się m.in. antyterroryści, można było oglądać wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej pracy radiowozy, a “gwoździem programu” był oczywiście śmigłowiec Black Hawk.
  4. 🐐 Miasto chce budować kolejną nową trasę tramwajową: na Marcelin. W poniedziałek zostanie ogłoszone postępowanie na wykonanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej trasy tramwajowej na Marcelin. Miasto tłumaczy, że nowa trasa jest potrzebna ze względu na przybywającą liczbę mieszkańców i pracowników biurowców w tym rejonie Poznania. Nowa trasa miałaby przebiegać od skrzyżowania Grunwaldzkiej i Grochowskiej ulicami Grochowską i Marcelińską, aż do skrzyżowania z ulicą Bułgarską. – To rozwiązanie pokrywa się z założeniami przyjętymi w dokumentach strategicznych Miasta, które zakładały powstanie trasy tramwajowej w ulicach Grochowskiej i Szpitalnej, od Arciszewskiego do Ogrodów. Dodatkowo, poprowadzona w taki sposób trasa umożliwi szybsze pokonanie drogi z centrum na Marcelin, niż gdyby wyznaczono ją ulicą Bułgarską – wyjaśnia Jan Gosiewski, dyrektor ZTM w Poznaniu.
  5. 🐐 Rzeźby z piasku nad Maltą. Będą miały nawet 3 metry wysokości. Pierwszy Festiwal Rzeźby Piaskowej ruszy w lipcu. Festiwal Rzeźby Piaskowej – Poznań Sand Festival w Poznaniu odbędzie się po raz pierwszy. Widzimy, jak wielkim zainteresowaniem poznaniaków cieszy się Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej – mówi Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP. To impreza, która każdej zimy przyciąga do nas najsłynniejszych artystów i tysiące turystów z całego świata. Dlatego w tym roku proponujemy poznaniakom podobne, tym razem letnie wydarzenie, które będzie co najmniej równie widowiskowe. Mam nadzieję, że Festiwal Rzeźby Piaskowej spotka się z równie dużym uznaniem mieszkańców miasta – dodaje.

Tetramy media, tej
Żyjemy w dobie wszechogarniających nas fakenewsów i dziennikarstwa na poziomie tak niskim, że społeczne zaufanie do instytucji medialnych z miesiąca na miesiąc leci na łeb, na szyję. Mając świadomość tego, że media pełnią ważną funkcję w zdrowym społeczeństwie, chcemy odbudować zaufanie i realizować zaspokajanie potrzeb informacyjnych społeczeństwa będąc daleko od partii politycznych i wypowiadając wojnę politycznej poprawności. Dlatego właśnie powstała nasza inicjatywa, która wzorowana jest na świetnym projekcie, który powstał na skalę ogólnopolską i globalną – InfoPiguła. My natomiast skupimy się na naszym poznańskim fyrtlu.
Zamierzamy publikować początkowo 2 razy w tygodniu zbiór najważniejszych informacji, relacjonując życie Poznania, w zwartej formie. Dosłownie 2-3 zdania do jednego wątku, ograniczając opinie do niezbędnego minimum.
Z pomocą naszych czytelników mamy nadzieję dotrzeć do jak największego grona Poznaniaków!
Zapraszamy na stronę Tetramy media, tej na facebooku:
https://www.facebook.com/tetramymedia/

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny