Co nowego w Poznaniu? Najważniejsze wiadomości w skrócie 12.07-14.07.2019

0
367

Najważniejsze informacje z lokalnego podwórka z okresu 12.07-14.07.2019
1. 🐐 Miasto zabiera głos w sprawie Rozbratu. Miasto choć do tej pory nie wypowiadało się na ten temat dziś przerywa milczenie. W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiło się wiele informacji, w tym materiałów prasowych, na temat nieruchomości przy ul. Pułaskiego 21a, czyli terenu, na którym znajdują się skłot Rozbrat i ogródki działkowe “Bogdanka”. Informacje te, dotyczące głównie prawnego statusu wskazanej nieruchomości, w tym kwestii jej własności, zawierały szereg nieścisłości i wymagają uzupełnienia, czy wręcz zdementowania – informują miejscy urzędnicy. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że rolą Miasta nie jest wspieranie takiego czy innego podmiotu roszczącego sobie prawo do własności tego terenu. Z tego punktu widzenia, nie ma podstaw, by w przyszłości, w przypadku “odzyskania” tego terenu, miał on trafić bezpłatnie w ręce takiego czy innego podmiotu, który aktualnie wykorzystuje jego trudną sytuację prawną. Tego typu działanie stałoby zresztą w sprzeczności z zarzutem dot. rzekomej niegospodarność władz Miasta – samo w sobie byłoby przejawem niegospodarności – czytamy na stronie Urzędu Miasta.
2. 🐐 W sobotę odbyła się na cytadeli impreza “Męskie Granie”. 
3. 🐐 Poznaniacy ćwiczyli jogę przy fontannie. Akcja przyciągnęła mnóstwo chętnych. W niedzielę w Parku Adama Mickiewicza znów można było poćwiczyć jogę z instruktorami w ramach projektu “Joga przy Fontannie”. Joga przy Fontannie” jest projektem skierowanym dla osób, które wakacje spędzają w mieście. Aby uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach wystarczy pojawić się w niedzielę o godzinie 9: 00 w Parku Adama Mickiewicza. Zajęcia pod okiem instruktorów będą odbywać się w każda niedzielę w lipcu i sierpniu. Zajęcia Jogi przy Fontannie nierzadko gromadzą nawet ponad 200 osób w różnym wieku, na różnym poziomie zaawansowania, które wspólnie ćwiczą jogę poprawiając tym samym swoją sprawność, siłę, wytrzymałość i kondycję fizyczną – informują organizatorzy.
4. 🐐 Prezydent Poznania powołał zespół ds. usprawnień komunikacyjnych. Tramwaje i autobusy przestaną się spóźniać? Cały zespół liczy 10 osób. Wśród nich są pracownicy ZTM, ZDM, MPK i przedstawiciele miejskiego inżyniera ruchu. 12 lipca zarządzenie o powołaniu zespołu ds. usprawnień komunikacyjnych zostało podpisane przez zastępcę prezydenta Poznania Mariusza Wiśniewskiego. Jak informuje reporter WTK Szefem zespołu został Michał Podeszwa z Zarządu Transportu Miejskiego. Cały zespół liczy 10 osób, wśród nich są nie tylko pracownicy ZTM, ale też Zarządu Dróg Miejskich, MPK Poznań i podwładni miejskiego inżyniera ruchu. Nowy zespół ma się zająć między innymi wskazaniem, gdzie tramwaje i autobusy tracą czas stojąc w korkach, i jak można to poprawić. Jak czytamy w zarządzeniu prezydenta miasta chodzi o “zapewnienia właściwych warunków funkcjonowania transportu publicznego” w sytuacji “wzrastającego zatłoczenia miasta środkami transportu indywidualnego”, czyli samochodami. Jednym z takich sposobów są oczywiście wydzielone torowiska tramwajowe oraz buspasy.


Tetramy media, tej
Żyjemy w dobie wszechogarniających nas fakenewsów i dziennikarstwa na poziomie tak niskim, że społeczne zaufanie do instytucji medialnych z miesiąca na miesiąc leci na łeb, na szyję. Mając świadomość tego, że media pełnią ważną funkcję w zdrowym społeczeństwie, chcemy odbudować zaufanie i realizować zaspokajanie potrzeb informacyjnych społeczeństwa będąc daleko od partii politycznych i wypowiadając wojnę politycznej poprawności. Dlatego właśnie powstała nasza inicjatywa, która wzorowana jest na świetnym projekcie, który powstał na skalę ogólnopolską i globalną – InfoPiguła. My natomiast skupimy się na naszym poznańskim fyrtlu.
Zamierzamy publikować początkowo 2 razy w tygodniu zbiór najważniejszych informacji, relacjonując życie Poznania, w zwartej formie. Dosłownie 2-3 zdania do jednego wątku, ograniczając opinie do niezbędnego minimum. 
Z pomocą naszych czytelników mamy nadzieję dotrzeć do jak największego grona Poznaniaków!
Zapraszamy na stronę Tetramy media, tej na facebooku:
https://www.facebook.com/tetramymedia/

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny