Co nowego w Poznaniu? Najważniejsze wiadomości w skrócie 24.06- 27.06.2019

0
391

Najważniejsze informacje z lokalnego podwórka z okresu 24.06- 27.06.2019
1. 🐐 Solaris zaprezentował całkowicie bezemisyjny autobus wodorowy. Jest pierwszy kupiec. Podpoznańska fabryka w ostatnich dniach zaprezentowała swoje najnowsze “dziecko”. Solaris Urbino 12 hydrogen pokazano w Sztokholmie. Pojazd jako pierwszy w stajni podpoznańskiego producenta ma napęd wodorowy. Jest całkowicie bezemisyjny. – Energia do napędzania autobusu powstaje w ogniwie paliwowym, do którego dostarczany jest wodór zgromadzony w butlach na dachu pojazdu. Wodór jest przetwarzany w energię elektryczną, ta z kolei zasila bezpośrednio jednostkę napędową autobusu, którą stanowi oś z elektrycznymi silnikami – informuje branżowy portal transport-publiczny.pl. Choć pojazd zaprezentowano oficjalnie zaledwie kilka dni temu, już ogłoszono, że pierwszych 10 autobusów zostało sprzedanych do włoskiego Bolzano. Miasto ma możliwość rozszerzenia zamówienia o 2 kolejne autobusy.
2. 🐐 Archeolodzy pokazali następne znaleziska z pl. Kolegiackiego: pochówki, elementy architektury i kilka drobiazgów. Dziś archeolodzy prowadzący swoje prace na placu Kolegiackim pochwalili się kolejnym odkryciem. Udało nam się odsłonić ciekawe pochówki, które pokazują jak wykorzystywano każdą wolną przestrzeń w obrębie kościoła oraz kolejne fragmenty architektury. Kilka drobiazgów m.in. moneta, szpilka, okucie księgi. Wykorzystujemy każdą możliwość odkrywania tajemnic Kolegiaty – napisali na swoim profilu na Facebooku archeolodzy.
3. 🐐 Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych obchodzi 15-lecie. W sobotę dzień otwartych koszar. Przy ulicy Wojska Polskiego 86/90 będzie można zobaczyć m.in. wojskowy sprzęt. odczas obchodów można będzie obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu Wojska Polskiego (m.in. czołg LEOPARD 2A5, armatohaubicę KRAB, ciężki śmigłowiec bojowy MI-24), sprzęt będący na wyposażeniu Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej – wymienia chor. Andrzej Kędzierski, rzecznik SPWL w Poznaniu. – Udostępnione będą: urządzenia systemu szkolno – treningowego typu “ŚNIEŻNIK”, symulator kierowcy KTO Rosomak “JASKIER”. Odbędzie się pokaz dynamiczny działania drużyny zmechanizowanej oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe, zaprezentują się grupy rekonstrukcji historycznej – dodaje. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o 10.00.
4. 🐐 W weekend Poznań opanują triathloniści. W ostatni weekend czerwca odbędzie się Super League Triathlon Poznań. Impreza tradycyjnie przyciągnie sportowców z kraju i całego świata. Centrum pływackich zmagań zawodników będzie jezioro Maltańskie, natomiast konkurencje biegowe i rowerowe będą rozgrywane wokół tego obiektu.

Tetramy media, tej
Żyjemy w dobie wszechogarniających nas fakenewsów i dziennikarstwa na poziomie tak niskim, że społeczne zaufanie do instytucji medialnych z miesiąca na miesiąc leci na łeb, na szyję. Mając świadomość tego, że media pełnią ważną funkcję w zdrowym społeczeństwie, chcemy odbudować zaufanie i realizować zaspokajanie potrzeb informacyjnych społeczeństwa będąc daleko od partii politycznych i wypowiadając wojnę politycznej poprawności. Dlatego właśnie powstała nasza inicjatywa, która wzorowana jest na świetnym projekcie, który powstał na skalę ogólnopolską i globalną – InfoPiguła. My natomiast skupimy się na naszym poznańskim fyrtlu.
Zamierzamy publikować początkowo 2 razy w tygodniu zbiór najważniejszych informacji, relacjonując życie Poznania, w zwartej formie. Dosłownie 2-3 zdania do jednego wątku, ograniczając opinie do niezbędnego minimum. 
Z pomocą naszych czytelników mamy nadzieję dotrzeć do jak największego grona Poznaniaków!
Zapraszamy na stronę Tetramy media, tej na facebooku:
https://www.facebook.com/tetramymedia/

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny