Jaś Fasola przed Izbą Lordów: Czy słynny aktor wpłynął na sprzedaż elektryków?

0
158

Rowan Atkinson, szerzej znany jako “Jaś Fasola”, został wskazany jako jeden z powodów spadku sprzedaży samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii, według niedawnego artykułu. Atkinson został wezwany do złożenia zeznań przed Izbą Lordów podczas posiedzenia komisji ds. środowiska i zmian klimatu, na wniosek Green Alliance, niezależnej organizacji pozarządowej.

W swoim artykule Atkinson wyraził rozczarowanie samochodami elektrycznymi, stwierdzając, że “nie mają duszy” i krytykując użycie baterii litowo-jonowych w ich produkcji. Sugerował, że użytkowanie jednego samochodu przez wiele lat lub przyspieszenie rozwoju paliw syntetycznych mogłoby zniwelować potrzebę korzystania z problematycznych z punktu widzenia różnych aspektów pojazdów elektrycznych. Atkinson, zapalony miłośnik samochodów z dyplomem z inżynierii elektrycznej i elektronicznej, doradzał znajomym, aby na razie wstrzymali się z zakupem pojazdów elektrycznych, chyba że posiadają w domu także samochód z silnikiem Diesla, ze względu na obawy związane z zasięgiem auta i problemami z siecią ładowarek.

Simon Evans, zastępca redaktora naczelnego i starszy redaktor ds. polityki w serwisie informacyjnym Carbon Brief, odpowiedział na twierdzenia Atkinsona w The Guardian, argumentując, że samochody elektryczne już teraz oferują znaczące globalne korzyści dla środowiska w porównaniu z samochodami z silnikiem spalinowym. Debata ta podkreśla trwającą dyskusję na temat przejścia na samochody elektryczne i wyzwania związane ze zmianą percepcji publicznej oraz infrastruktury na rzecz wspierania tej zmiany.


Żródło: Instalki.pl

Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach Jakiej Lampy Potrzebujesz? LampyDeccor.pl tekst alternatywny