Najważniejsze wiadomości w skrócie 19.07-21.07.2019

0
392

Najważniejsze informacje z lokalnego podwórka z okresu 19.07-21.07.2019
1. 🐐 Piątkowo: 1,5-metrowy boa dusiciel na placu zabaw. Gada znaleziono na terenie Lasku Piątkowskiego. Zgłoszenie o dużym wężu w Lasku Piątkowskim – na placu zabaw strażnicy miejscy odebrali w czwartek po południu. Gada wypatrzyły w zaroślach bawiące się dzieci. Do czasu przybycia strażników, przebywające na placu zabaw osoby zabezpieczyły teren, a w szczególności zadbano o spokój, ażeby nie spłoszyć węża – relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. Takie zachowanie zgłaszających należy wyróżnić jako wzorowe – dodaje. Na miejsce natychmiast po zgłoszeniu wysłani zostali funkcjonariusze Eko Patrolu. Odłowili gada i po konsultacji z dyżurnym Centrum Zarządzania Kryzysowego, przekazali go do Pogotowia dla Zwierząt.
2. 🐐 Na Cybinie pojawiły się pływające ogrody. Zlokalizowane w pobliżu Bramy Poznania konstrukcje to wyspy wodne. – Instalacje tego typu pomagają wprowadzać zieleń do centrum miast, zwiększać ich bioróżnorodność oraz oczyszczać wodę i powietrze. Pływające ogrody stwarzają warunki do powstania unikalnych ekosystemów. Na ich szatę roślinną składają się głównie gatunki rodzime. Dodatkowo ogród ewoluuje i rozwija się poprzez nowe nasiona nanoszone przez wiatr i ptactwo – informuje urząd miasta. Ogrody zostały na stałe przymocowane do dna i bardzo szybko przypadły do gustu kaczkom.
3. 🐐 Koncert operowy nad Wartą przyciągnął tłumy. Opery zupełnie za darmo posłuchać mógł każdy, kto pojawił się w niedzielę nad rzeką. Zapowiedziane na niedzielę wydarzenie – “Strauss Gala” rozpoczęło się o godzinie 17:00. To koncert muzyki klasycznej w pięknej scenografii parku Szelągowskiego. Koncert, na którym pojawiły się tłumy odbył się w Parku Szelągowskim tuż obok Plaży Szeląg. Organizatorem wydarzenia było miasto Poznań.
4. 🐐 Na Falach: Natalia Przybysz zaśpiewała na pływającej scenie nad Jeziorem Maltańskim. W ramach cyklu “Na Falach” w piątek, 19 lipca w Poznaniu wystąpiła Natalia Przybysz. Po raz pierwszy w tym roku koncert odbył się na pływającej scenie nad Jeziorem Maltańskim. W piątek odbył się czwarty tegoroczny koncert w ramach cyklu “Na Falach”. Trzy pierwsze zaplanowano nad Strzeszynkiem, natomiast w ten weekend impreza przeniosła się nad Jezioro Maltańskie. Na pływającej scenie wystąpiła Natalia Przybysz, znana przede wszystkim z występów w zespole Sistars.

Tetramy media, tej
Żyjemy w dobie wszechogarniających nas fakenewsów i dziennikarstwa na poziomie tak niskim, że społeczne zaufanie do instytucji medialnych z miesiąca na miesiąc leci na łeb, na szyję. Mając świadomość tego, że media pełnią ważną funkcję w zdrowym społeczeństwie, chcemy odbudować zaufanie i realizować zaspokajanie potrzeb informacyjnych społeczeństwa będąc daleko od partii politycznych i wypowiadając wojnę politycznej poprawności. Dlatego właśnie powstała nasza inicjatywa, która wzorowana jest na świetnym projekcie, który powstał na skalę ogólnopolską i globalną – InfoPiguła. My natomiast skupimy się na naszym poznańskim fyrtlu.
Zamierzamy publikować początkowo 2 razy w tygodniu zbiór najważniejszych informacji, relacjonując życie Poznania, w zwartej formie. Dosłownie 2-3 zdania do jednego wątku, ograniczając opinie do niezbędnego minimum. 
Z pomocą naszych czytelników mamy nadzieję dotrzeć do jak największego grona Poznaniaków!
Zapraszamy na stronę Tetramy media, tej na facebooku:
https://www.facebook.com/tetramymedia/

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny