Co nowego w Poznaniu? Najważniejsze wiadomości w skrócie 15.07-18.07.2019

0
371

Najważniejsze informacje z lokalnego podwórka z okresu 15.07-18.07.2019
1. 🐐 Pierwszy Poznań Sand Festival rozpoczęty: nad Jeziorem Maltańskim będą rzeźbić w piasku. Już w weekend na Malcie, w rejonie Term Maltańskich, ciężki sprzęt przygotowywał stanowiska dla artystów. Na terenie zielonym przy poznańskim aquaparku pojawiło się 500 ton piasku. Powstanie z niego 8 dzieł sztuki. Motywem przewodnim festiwalu są gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem. Rzeźby będą gotowe do 23 lipca. Będzie je można podziwiać aż do końca sierpnia. Wieczorami mają być podświetlane.
2. 🐐 Podwójny rocznik w szkołach średnich: tylko w Poznaniu do wybranych szkół nie dostało się 3410 uczniów!. We wtorek w Poznaniu ogłoszono wyniki pierwszego etapu rekrutacji do szkół średnich. Do żadnej z wybranych szkół nie dostało się 3410 uczniów. Powód? O miejsce w liceach, szkołach branżowych i technikach starał się podwójny rocznik – absolwenci nie tylko gimnazjów, ale też szkół podstawowych. Miasto za taki stan rzeczy obwinia rząd. – Wielu uczniów, pomimo ciężkiej pracy i dobrych wyników, nie dostanie się jednak do wybranej szkoły. To dramat tych młodych ludzi, za co winę ponosi wyłącznie Prawo i Sprawiedliwość – podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
3. 🐐 Znów będzie można zwiedzić Palmiarnię nocą. Tym razem z czekoladowymi atrakcjami. W nocy z 19 na 20 lipca Poznańska Palmiarnia organizuje nocne zwiedzanie. Osoby chętne mogą pojawić się w godzinach od 20:00 do 2:00. Podczas nocnego zwiedzania Palmiarni chętni będą mogli zobaczyć wszystkie atrakcje, nawet takie których nie widać w ciągu dnia. Drugą w tym roku Noc w Palmiarni uświetni Muzeum Czekolady Poznań, które przygotuje garść wiedzy oraz atrakcji związanych z tematyką czekolady! – informuje Kaja Pilarczyk z Palmiarni Poznańskiej. W harmonogramie m. in.: krótki wykład na temat czekolady zakończony quizem na temat drzew kakaowca.
4. 🐐 Trwa budowa nowoczesnego zaplecza przystani jachtowej. Zobacz jak postępują prace!. Obiekt powstaje w Starym Porcie, który od zachodu ograniczony jest murem oporowym wzdłuż ul. Szyperskiej, od północy i wschodu – korytem rzeki Warty, a od południa – ul. E. Estkowskiego. Wcześniej teren został przygotowany pod inwestycję. Wykonano już płytę fundamentową pod przyszłe zaplecze oraz instalacje wodną, elektryczną i kanalizacyjną. Natomiast zgodnie z zapowiedziami pod koniec lipca rozpocznie się montaż elementów budynku, a po nim nastąpią prace wykończeniowe, budowa oświetlenia zewnętrznego oraz montaż schodów. Całość prac uzupełnią nasadzenia zieleni i nowy zjazd z ul. Estkowskiego.

Tetramy media, tej
Żyjemy w dobie wszechogarniających nas fakenewsów i dziennikarstwa na poziomie tak niskim, że społeczne zaufanie do instytucji medialnych z miesiąca na miesiąc leci na łeb, na szyję. Mając świadomość tego, że media pełnią ważną funkcję w zdrowym społeczeństwie, chcemy odbudować zaufanie i realizować zaspokajanie potrzeb informacyjnych społeczeństwa będąc daleko od partii politycznych i wypowiadając wojnę politycznej poprawności. Dlatego właśnie powstała nasza inicjatywa, która wzorowana jest na świetnym projekcie, który powstał na skalę ogólnopolską i globalną – InfoPiguła. My natomiast skupimy się na naszym poznańskim fyrtlu.
Zamierzamy publikować początkowo 2 razy w tygodniu zbiór najważniejszych informacji, relacjonując życie Poznania, w zwartej formie. Dosłownie 2-3 zdania do jednego wątku, ograniczając opinie do niezbędnego minimum. 
Z pomocą naszych czytelników mamy nadzieję dotrzeć do jak największego grona Poznaniaków!
Zapraszamy na stronę Tetramy media, tej na facebooku:
https://www.facebook.com/tetramymedia/

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny