Najważniejsze wiadomości z Poznania w skrócie 22.07-28.07.2019

0
299

Najważniejsze informacje z lokalnego podwórka z okresu 22.07-28.07.2019
1. 🐐 Osadzeni w poznańskim areszcie sprzątali Wartę. Wydobyto 1,4 tony śmieci. Przeprowadzono kolejną akcję sprzątania brzegów i dna Warty. Tym razem uczestniczyły w niej osoby osadzone w poznańskim areszcie śledczym. Kierujemy do prac nieodpłatnych kilkanaście osób każdego dnia. Praca więźniów jest narzędziem resocjalizacyjnym i prospołecznym. W zależności od potrzeb pomagają przy oczyszczaniu centrum Poznania oraz terenu wzdłuż rzeki – tłumaczył podporucznik Mariusz Szymański, rzecznik dyrektora Aresztu Śledczego w Poznaniu.
2. 🐐 Collegium Pharmaceuticum Uniwersytetu Medycznego z wykonawcą: ma być gotowe w 2021 roku. Dwa budynki powstaną przy ulicy Rokietnickiej. akończyliśmy wybór generalnego wykonawcy odpowiedzialnego za budowę Collegium Pharmaceuticum. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wygrała Firma ALSTAL – informuje Uniwersytet Medyczny. We wtorek strony podpisały stosowną umowę. – To kolejny krok zbliżający nas do utworzenia nowej siedziby dla jednostek Wydziału Farmaceutycznego. Czekaliśmy na to blisko 70 lat – mówił podczas spotkania prof. Andrzej Tykarski, rektor uczelni. 
3. 🐐 Skatepark na os. Piastowskim już po modernizacji: jest osiem nowych figur. Od środy miłośnicy jazdy na rolkach, deskorolkach, rowerach BMX i hulajnogach mogą korzystać ze zmodernizowanego skateparku na terenie Ośrodka Przywodnego Rataje POSiR. W miejscu mocno zużytych figur, które rozebrano w ubiegłym roku, stanęły bank ramp, spin ramp, grindbox, piramida, quarter pipe, a także ławka i poręcze. Najwyższy z tych elementów ma 3,5 metra wysokości. Wszystkie są wykonane z drewna pokrytego specjalnym poszyciem wodoodpornym.
4. 🐐 Z Warty wyłowiono… wrak Syreny. Mógł leżeć na dnie nawet 20 lat. Kolejnego nietypowego odkrycia dokonano przy okazji sprzątania Warty. Pracownicy Nadzoru Wodnego Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w okolicach Lubonia wyłowili… samochód. Choć wrak mógł spędzić na dnie nawet 20 lat, to można w nim rozpoznać Syrenę. Szczególnie w wakacje, kiedy słońca dużo a wody mało, rzeka ujawnia takie niechciane skarby . Tego jest naprawdę mnóstwo: od szklanych butelek, po lodówki i pralki, a kończąc na dużych znaleziskach – mówił w rozmowie z reporterem WTK Jarosław Władczyk z Wód Polskich w Poznaniu.
5. 🐐 Poznań: będzie wielka defilada Policji i festyn na pl. Wolności. Na mnóstwo atrakcji mogą liczyć osoby, które wezmą udział w uroczystościach zapowiedzianych na najbliższą środę. 31 lipca w Poznaniu odbywać się będą Wojewódzkie Obchody Święta Policji. W związku z tym, że w tym roku polska policja świętuje 100-lecie działalności obchody będą wyjątkowo huczne. Rozpoczną się mszą św. w poznańskiej Farze o godzinie 10:00. Po mszy św. policjanci przejdą przez Stary Rynek do placu Wolności, gdzie o godzinie 12:00 rozpocznie się apel zakończony defiladą. Ponadto już od godziny 10:00 na placu Wolności odbywać się będzie festyn z atrakcjami dla mieszkańców. W programie zapowiedziano liczne zabawy dla dzieci, promocję wielkopolskich powiatów, pokazy psów policyjnych, wystawę “Policjanci z pasją” czy prezentację pojazdów służbowych. Będą też konie policyjne, chętni będą mogli poznać tajniki pracy w Laboratorium Kryminalistycznym a także przygotowano dla przybyłych gości słodki poczęstunek i wiele innych atrakcji. Festyn potrwa do godziny 14:00.
6. 🐐 W Poznaniu padła “szóstka” w Lotto! Szczęśliwiec wygrał prawie 12 mln złotych. Szczęśliwy kupon skreślono w kolekturze przy ulicy Palacza 81. Szczęśliwy posiadacz kuponu wygrał dokładnie 11 992 884,70 zł i dołącza do grona Lottomilionerów.

Tetramy media, tej
Żyjemy w dobie wszechogarniających nas fakenewsów i dziennikarstwa na poziomie tak niskim, że społeczne zaufanie do instytucji medialnych z miesiąca na miesiąc leci na łeb, na szyję. Mając świadomość tego, że media pełnią ważną funkcję w zdrowym społeczeństwie, chcemy odbudować zaufanie i realizować zaspokajanie potrzeb informacyjnych społeczeństwa będąc daleko od partii politycznych i wypowiadając wojnę politycznej poprawności. Dlatego właśnie powstała nasza inicjatywa, która wzorowana jest na świetnym projekcie, który powstał na skalę ogólnopolską i globalną – InfoPiguła. My natomiast skupimy się na naszym poznańskim fyrtlu.
Zamierzamy publikować początkowo 2 razy w tygodniu zbiór najważniejszych informacji, relacjonując życie Poznania, w zwartej formie. Dosłownie 2-3 zdania do jednego wątku, ograniczając opinie do niezbędnego minimum. 
Z pomocą naszych czytelników mamy nadzieję dotrzeć do jak największego grona Poznaniaków!
Zapraszamy na stronę Tetramy media, tej na facebooku:
https://www.facebook.com/tetramymedia/

Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach Jakiej Lampy Potrzebujesz? LampyDeccor.pl tekst alternatywny