Co nowego w Poznaniu? Najważniejsze wiadomości w skrócie 1.07-7.07.06.2019

0
390

Najważniejsze informacje z lokalnego podwórka z okresu 01.07-04.07.2019

1. 🐐 Antoninek: zacznie powstawać ścieżka przez tereny bagienne. Atrakcji będzie więcej! Jak udało nam się ustalić, już w połowie lipca rozpocznie się budowa najnowszej atrakcji w rejonie poznańskiego Antoninka. Będzie to ścieżka przez teren bagienny, która powstanie za stawem Olszak idąc w stronę stawu Browarnego w dolinie Cybiny. Ale to nie koniec. Jeśli pogoda pozwoli, jeszcze w tym roku wykonane zostaną ścieżka w koronach drzew z punktem wypoczynkowo-widokowym w dolinie Szklarki (rejon ulicy Krańcowej i Nowego ZOO) oraz pomost na pływakach na stawie Browarnym.
2. 🐐 “Wojskowe wyzwanie”: w Poznaniu można zostać żołnierzem na jeden dzień. Teraz każdy może przekonać się jak wygląda dzień ze służby żołnierza. Kampania “Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” popularyzuje zawód żołnierza i ma sprawić, że polskiej armii nie zabraknie rekrutów, a także przybliżyć obywatelom kulisy pracy tej służby. W ramach tej kampanii przygotowano akcję “Wojskowe wyzwanie”. Dzięki temu każdy chętny będzie mógł na jeden dzień stać się żołnierzem. – Poznawanie żołnierskiego rzemiosła zaczynamy punktualnie o 10.00 i kończymy około godz. 19.00. W tym czasie, w zależności od jednostki, którą wybierzecie będziecie mogli wziąć udział w zajęciach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, rywalizować w biegach zespołowych i ćwiczyć rzut granatem oraz naukę celowania i strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno-treningowych. Nauczycie się także jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej – tłumaczy kpt. Monika Trajdos-Giejdasz, oficer prasowy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie wojsko-polskie.pl i witrynie CSWL. W Poznaniu akcja odbędzie się 27 lipca.
3. 🐐 Od środy (3.07) z Ławicy polecimy do greckiej Kavali! Nowe połączenie uruchamia Ryanair. Jak informuje linia lotnicza, loty z Poznania do Kavali w kontynentalnej Grecji będą się odbywać raz w tygodniu – w środy. Samoloty będą wylatywać z Poznania o 12.25 i wylądują po 2 godzinach i 20 minutach w Grecji. Z Grecji wylot zaplanowano na 16.10, a lądowanie w Polsce o 17.30 polskiego czasu. Można jeszcze kupić bilety na inauguracyjny lot – kosztują około 220 złotych za osobę.
4. 🐐 Na Torze Poznań rozpoczęło się Gran Turismo Polonia. Supersamochody ponownie odwiedziły Poznań. Tegoroczna edycja spotkania właścicieli luksusowych aut potrwa do soboty. – W ubiegłym roku doszło do szeregu nieporozumień, których efektem było przekroczenie norm hałasu i przerwanie imprezy. Sytuacja była bardzo skomplikowana, a jak się okazało, zawiodła przede wszystkim komunikacja. Dlatego gdy po wszystkim siedliśmy do rozmów, postanowiliśmy wspólnie zamknąć temat zeszłego roku i skupić się na rozwiązaniu problemów na przyszłość – wyjaśnia Bartosz Bieliński, Prezes Automobilklubu Wielkopolskiego. W czwartek i piątek kierowcy mają do dyspozycji Tor Poznań, ale nie może tu wejść publiczność. Dzień otwarty zaplanowano na sobotę. Bramy toru zostaną otwarte o 11.00, a impreza potrwa do 17.00. Za wstęp nie trzeba będzie płacić. Będzie tu można nie tylko podziwiać szybkie auta, ale też zjeść coś w ofercie przygotowanej przez food trucki.


Najważniejsze informacje z lokalnego podwórka z okresu 05.07-07.07.2019

1. 🐐 Gran Turismo Polonia. Łącznie w mieście pojawiło się ponad 100 luksusowych aut, wśród nich m.in Ferrari, Porsche czy Lamborghini. Zgodnie z zapowiedziami w sobotę do godziny 17:00 na Torze Poznań odbył się dzień otwarty dla publiczności. Wstęp na sobotę, wzorem poprzednich lat byłbezpłatny. Kibice mogli oglądać przeszło 100 najlepszych samochodów sportowych w ich naturalnym środowisku. Co prawda, najgłośniejsze samochody więcej czasu spędziły na parkingu, jednak organizatorzy zadbali by każde z aut dostao przynajmniej kilka okrążeń na zaprezentowanie się publiczności. Żaden miłośnik motoryzacji, nie powinien więc czuć się zawiedziony.
2. 🐐 Tłumy na Marszu Równości w Poznaniu. Marsz Równości w Poznaniu zgodnie z zapowiedziami wyruszył z Mostu św. Rocha. Uczestnicy przeszli do Ronda Rataje i stamtąd ulicami Królowej Jadwigi i Matyi dojdą do Mostu Dworcowego, Kaponiery i ulicy Święty Marcin., gdzie marsz się zakończył. Tegoroczny marsz łączy się z pięćdziesiątą rocznicą zamieszek w klubie Stonewall Inn. które są symbolicznym początkiem zorganizowanego ruchu LGBT+. Chcemy pokazać, że choć udało się osiągnąć już bardzo wiele, przed nami wciąż mnóstwo pracy. Domagamy się przede wszystkim pełnej równości małżeńskiej, wprowadzenia rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej oraz uproszczenia procedur korekty płci, aby nie wzmacniała stygmatyzacji osób transpłciowych. – mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall. Jak poinformował nas mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji według szacunków policjantów w Marszu Równości przeszło 6 tysięcy osób. Było bardzo spokojnie. nie odnotowano większych zdarzeń. Policjanci wylegitymowali kilkanaście osób.
3. 🐐 Poznaniacy puszczają latawce, by upamiętnić 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Akcja odbyła się w parku Stare Koryto Warty. Akcja “Puść latawca na 100-lecie Powstania Wielkopolskiego” miała na celu uczczenie pamięci o wydarzeniu, które doprowadziło do wyzwolenia Wielkopolski. Oprawę muzyczną zapewni reaktywowany w 2018 roku legendarny zespół wokalno – instrumentalny – Poznańska Piętnastka, w skład której wchodzą najlepsi artyści poznańskiego środowiska muzycznego (muzycy, wokaliści, aranżerowie, kompozytorzy, soliści).

Tetramy media, tej
Żyjemy w dobie wszechogarniających nas fakenewsów i dziennikarstwa na poziomie tak niskim, że społeczne zaufanie do instytucji medialnych z miesiąca na miesiąc leci na łeb, na szyję. Mając świadomość tego, że media pełnią ważną funkcję w zdrowym społeczeństwie, chcemy odbudować zaufanie i realizować zaspokajanie potrzeb informacyjnych społeczeństwa będąc daleko od partii politycznych i wypowiadając wojnę politycznej poprawności. Dlatego właśnie powstała nasza inicjatywa, która wzorowana jest na świetnym projekcie, który powstał na skalę ogólnopolską i globalną – InfoPiguła. My natomiast skupimy się na naszym poznańskim fyrtlu.
Zamierzamy publikować początkowo 2 razy w tygodniu zbiór najważniejszych informacji, relacjonując życie Poznania, w zwartej formie. Dosłownie 2-3 zdania do jednego wątku, ograniczając opinie do niezbędnego minimum. 
Z pomocą naszych czytelników mamy nadzieję dotrzeć do jak największego grona Poznaniaków!
Zapraszamy na stronę Tetramy media, tej na facebooku:
https://www.facebook.com/tetramymedia/

Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach Jakiej Lampy Potrzebujesz? LampyDeccor.pl tekst alternatywny