Co nowego w Poznaniu? Najważniejsze wiadomości w skrócie 28.06-30.06.2019

0
392

Najważniejsze informacje z lokalnego podwórka z okresu 28.06-30.06.2019


1. 🐐 Rusza cykl koncertów Na Falach. Łącznie w ramach cyklu nad jeziorem Maltańskim i Strzeszyńskim wystąpi szesnaście zespołów. Jako pierwsza, w sobotę 29 czerwca, na plaży miejskiej w Strzeszynku wystąpiła Natalia Nykiel wraz z zespołem. W kolejnych tygodniach w tym samym miejscu będzie można posłuchać takich artystów jak Mrozu (5.07) oraz Happysad (12.07). Na dwa ostatnie piątki lipca koncerty przeniosą się nad Maltę. 19 lipca zaprezentuje się Natalia Przybysz, a tydzień później Daria Zawiałow (26.07). Łącznie wystąpi szesnaście zespołów. Cykl imprez#NAFALACH koordynują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Koncerty finansowane są z budżetu Miasta. Wstęp na wszystkie występy artystów będzie bezpłatny.
2. 🐐 Niski poziom Warty: tramwaj wodny ominie jeden z przystanków. Brak opadów ma wpływ m.in. na kursowanie poznańskiego tramwaju wodnego. – Z uwagi na bezpieczeństwo oraz obecne warunki hydrologiczne – bardzo niski stan wody w rzece Warcie (z tendencją spadkową) zmuszeni jesteśmy z dniem 29 czerwca br. wyłączyć przystanek Tramwaju Wodnego SZELĄG z eksploatacji do odwołania – poinformowano na Facebooku. 
3. 🐐 Obchody Poznańskiego Czerwca '56: główne uroczystości odbyły się na placu Mickiewicza. W piątek odbyły się w Poznaniu obchodów 63. rocznicy wydarzeń 28 Czerwca 1956 roku. Po godzinie 14 odbyła się uroczystość przy Bramie Głównej H. Cegielski – Poznań S.A., następnie odprawiono mszę świętą. O 18:30 rozpoczęły się główne obchody na placu Mickiewicza. Tradycyjnie złożono kwiaty pod Pomnikiem Poznańskiego Czerwca, nie zabrakło również wystąpień oficjeli. Po oficjalnych uroczystościach na placu Mickiewicza tradycyjnie spotkali się kibice Kolejorza. 
4. 🐐 Ruszył sezon na kina letnie. Poznaniacy mają w czym wybierać. Pokazy filmowe “pod chmurką” cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a w tym roku poznaniacy mają do wyboru bardzo szeroką ofertę. Pokazy z cykli “Kino nad Wartą” zaplanowano na 20 lipca (Plaża Rataje – “Niemożliwe”), 3 sierpnia (Plaża Szeląg – “Fighter”) i 17 sierpnia (Przystanek Politechnika – “Cudowny chłopak”). W każdą środę i czwartek fani kina powinni pojawić się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W ramach “Lata na Targach” od 10 lipca wyświetlane będą m.in największe kinowe hity ostatnich lat. Będzie można zobaczyć m.in. “Kształt Wody”, “Bohemian Rapsody”, “Birdmana” czy “Zimną Wojnę”. Wstęp jest bezpłatny. W każdą środę swoje kino letnie zaprezentuje Stary Browar. W tym roku do współpracy przy stworzeniu repertuaru zaproszono prof. Waldemara Kuligowskiego, redaktora naczelnego Czasu Kultury. W lipcowe, piątkowe wieczory na swój dach zaprasza Avenida, gdzie w ramach “Kina nad miastem” wyświetlone zostaną m.in. “Wszystkie pieniądze świata” i “Ostatnia rodzina”.
5. 🐐. Pożar łąki nad Wartą. Poznańscy strażacy mieli w niedzielę ręce pełne roboty. Około godziny 14 zauważono pożar w rejonie mostu Lecha. Okazało się, że to pożar łąki w rejonie Szeląga. Pożar został opanowany około godziny 18:00. Pożar objął teren ok. 10 hektarów.

Tetramy media, tej
Żyjemy w dobie wszechogarniających nas fakenewsów i dziennikarstwa na poziomie tak niskim, że społeczne zaufanie do instytucji medialnych z miesiąca na miesiąc leci na łeb, na szyję. Mając świadomość tego, że media pełnią ważną funkcję w zdrowym społeczeństwie, chcemy odbudować zaufanie i realizować zaspokajanie potrzeb informacyjnych społeczeństwa będąc daleko od partii politycznych i wypowiadając wojnę politycznej poprawności. Dlatego właśnie powstała nasza inicjatywa, która wzorowana jest na świetnym projekcie, który powstał na skalę ogólnopolską i globalną – InfoPiguła. My natomiast skupimy się na naszym poznańskim fyrtlu.
Zamierzamy publikować początkowo 2 razy w tygodniu zbiór najważniejszych informacji, relacjonując życie Poznania, w zwartej formie. Dosłownie 2-3 zdania do jednego wątku, ograniczając opinie do niezbędnego minimum. 
Z pomocą naszych czytelników mamy nadzieję dotrzeć do jak największego grona Poznaniaków!
Zapraszamy na stronę Tetramy media, tej na facebooku:
https://www.facebook.com/tetramymedia/

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny