Konfederacja ujawnia swoje karty. Nowa wizja Polski

0
417

Konfederacja, polska partia polityczna, ujawniła swoją wizję na przyszłość kraju podczas swojej konwencji programowej. Przedstawiła ambitny plan, który ma na celu zrewolucjonizowanie polskiego systemu podatkowego i społecznego.

Krzysztof Bosak, przewodniczący koła poselskiego Konfederacji, zaprezentował “Konstytucję Wolności”, dokument zawierający wartości partii i strategię na osiągnięcie celów wyborczych. Cztery główne hasła programu to: proste i niskie podatki, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, obniżenie cen mieszkań i domów o 30% oraz ochrona gotówki konstytucją.

Konfederacja krytykuje obecne podejście do podatków, które uważa za skomplikowane i obciążające dla obywateli. Sławomir Mentzen, współprzewodniczący partii, stwierdził, że polskie prawo podatkowe jest teraz w takim stanie, że to jest trup, którego nie da się już w żaden sposób pudrować, trzeba to wyrzucić i zaproponować zupełnie nowe, proste prawo podatkowe.

Konfederacja proponuje wprowadzenie dwóch stawek podatkowych – 12% i 19%. Niezależnie od rodzaju umowy, podatek miałby wynosić 12%. Natomiast zyski z dywidendy i odsetek, gdzie nie ponosi się ryzyka, miałyby być opodatkowane 19%. Partia proponuje również nową kwotę wolną od podatku w wysokości 12-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Dodatkowo, Konfederacja chce wprowadzić ulgę kredytową. Jak wyjaśnił Mentzen, każdy, czy to przedsiębiorca, czy pracownik na umowie zleceniu, jeżeli będzie miał odsetki od kredytu hipotecznego na dom czy mieszkanie, to jego odsetki zmniejszą mu przychód tak, żeby płacił niższe podatki, żeby te wzrosty stóp procentowych nie oddziaływały tak bardzo na nasze domowe budżety.

Konfederacja również wyraziła swoje niezadowolenie z regulacji unijnych, które uważa za absurdalne i ograniczające wolność. Bosak podkreślił, że nie każda regulacja, która przechodzi przez unijne instytucje, będzie dla nich prawem. Partia zdecydowanie sprzeciwia się spełnianiu każdego kaprysu, który został napisany na papierze i przeprowadzony przez instytucje.

Konfederacja, prezentując swoją wizję Polski, wyraźnie zaznacza swoją opozycję wobec obecnej polityki PiS. Czy ich propozycje przekonają wyborców i przyczynią się do zmiany polskiego krajobrazu politycznego, czas pokaże.

Obejrzyj konwencję programową Konfederacji

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny