Chcą znieść prawo własności samochodów osobowych. Światowe Forum Ekonomiczne formułuje postulat

0
319

Światowe Forum Ekonomiczne formułuje postulat zniesienia prywatnej własności samochodów! Propagowane będzie przejście „od posiadania do używania”, jak dowiadujemy się z programu opublikowanego 18 lipca.

Współdzielenie samochodów i udostępnienie jednego pojazdu wielu użytkownikom pozwoli na ograniczenie ich liczby, a w konsekwencji oszczędzi surowce naturalne – tak uzasadniają swoje propozycje autorzy ideologii Wielkiego Resetu.

Kuriozalne wymysły globalistów trafiają na podatny grunt, szczególnie w Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że Parlament Europejski przegłosował propozycję Komisji Europejskiej, by już od 2035 roku wprowadzony został zakaz sprzedaży aut z silnikami spalinowymi! Jak widać, ideologizacja gospodarki w obrębie Unii Europejskiej postępuje.

„Indywidualne posiadanie samochodu musi być jak palenie. Jeśli zdecyduję się na posiadanie samochodu, chociaż nie muszę, społeczeństwo musi mi stanowczo powiedzieć, że dzieje się to ze szkodą dla nas wszystkich” – powiedziała Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej.

Wiele wskazuje na to, że kierowcy i właściciele pojazdów stają się kozłem ofiarnym globalistów. Przypomnijmy, że wśród tzw. kamienia milowych Krajowego Planu Odbudowy, które rząd Mateusza Morawieckiego zobowiązał się realizować – bez gwarancji otrzymania jakichkolwiek środków finansowych w zamian – pod dyktando Komisji Europejskiej, możemy odnaleźć m.in.:

  • Dodatkowa opłata rejestracyjna za samochody spalinowe (2024);
  • Wprowadzenie stref niskoemisyjnych (zakaz ruchu) w największych miastach (2025);
  • Dodatkowe opodatkowanie samochodów spalinowych (2026);

Natomiast na poziomie unijnym, przegłosowane w Parlamencie Europejskim rozwiązanie oznacza, że producenci samochodów osobowych i dostawczych będą zmuszeni do stopniowego ograniczenia średniej emisji spalin w nowych pojazdach o:

  • 20% w roku 2025
  • 55% w roku 2030
  • 100% w roku 2035

Wciąż brakuje rzetelnej analizy dotyczącej rzekomych przewag samochodów elektrycznych nad tradycyjnymi. Dla celów propagandowych podaje się porównanie emisji spalin podczas jazdy, bez uwzględnienia procesu produkcji pojazdu. Ponadto, wbrew obietnicom wyborczym obozu rządzącego auta elektryczne są wciąż rzadkością w Polsce, i mogą sobie na nie pozwolić jedynie nieliczni konsumenci. Chociaż to akurat globaliści przyjmą za dobrą monetę, bo czyż nie lepiej „używać zamiast posiadać”?

Wsparcie dla Ruchu Narodowego

Ruch narodowy szczyci się ponad stuletnią tradycją i działalnością, która wymaga od nas ponoszenia stałych kosztów. Wesprzyj nas w tej pracy i pomóż budować ruch narodowy, a tym samym silną i bogatą Polskę dumnych Polaków!

Więcej: https://wesprzyjrn.pl/

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny