Co nowego w Poznaniu? Najważniejsze wiadomości w skrócie 17.05- 19.05.2019

0
1157

Najważniejsze informacje z Poznania w skondensowanej formie w jednym miejscu. Okres 13.05- 16.05.2019 17.05- 19.05.2019

1. 🐐 Wojewoda wydał decyzję. Przez Wielkopolskę przejdzie gazociąg Baltic Pipe. Projekt ma umożliwić dostawy gazu ziemnego z Norwegii. Decyzja lokalizacyjna w sprawie gazociągu Baltic Pipe umożliwi budowę części gazociągu pomiędzy Szczecinem a Lwówkiem na terenie Wielkopolski. Inwestycja zostanie wybudowana również na terenie województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Decyzja została wydana na rzecz Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. i podlega natychmiastowemu wykonaniu. W praktyce oznacza to, że inwestor może wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę – informuje Sebastian Antczak, rzecznik Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
2. 🐐 W centrum miasta można było poczuć się jak na wsi. Odbyła się Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich przez cały weekend prezentowały się zwierzęta hodowlane. Między innymi w halach targowych można było zobaczyć ich ponad 1,5 tysiąca.
3. 🐐 Rataje: budowa pływalni na finiszu. Dobiega końca budowa krytej pływalni na Ratajach. Powstający na osiedlu Piastowskim obiekt osiągnął już stan surowy zamknięty. Obecnie trwają prace wewnątrz budynku. Inwestycja powinna zakończyć się we wrześniu. W budynku znajdzie się również część fitness i zespół saun, a także pełne zaplecze socjalne. Nie zabraknie miejsca na pomieszczenia administracyjne i kawiarnię.
4. 🐐 Abp Jędraszewski odprawił mszę na stulecie Marcinka. Przed kościołem odbył się protest. W sobotę stulecie istnienia świętuje I liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jednym z punktów obchodów była msza święta, której przewodniczył abp Marek Jędraszewski, mający za sobą naukę w “Marcinku”. To wzbudziło protesty wśród części absolwentów, wskazujących na niepochlebne wypowiedzi duchownego o mniejszościach seksualnych, metodzie in vitro czy zarzucających mu krycie abp Juliusza Paetza.
5. 🐐 Noc Muzeów za nami. Akcja przyciągnęła tłumy. W sobotę w całej Polsce odbywała się „Noc Muzeów”. Z okazji “Nocy Muzeów” w Poznaniu przygotowano szereg atrakcji. Swoje drzwi otworzyło 60 instytucji. Łącznie zorganizowanych zostało około 250 wydarzeń. Na zwiedzających w poznańskich muzeach, galeriach, bibliotekach i pozostałych instytucjach czekały między innymi warsztaty, projekcje, specjalne wystawy oraz pokazy filmowe.
6. 🐐 Kolorowe święto w Parku Kasprowicza. W Parku Jana Kasprowicza odbyła się kolejna edycja Holi Festival Poland. Poznańskie wydarzenie to ogólnopolska edycja święta kolorów. – Impreza skierowana do wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych! Poczuj magię zabawy, obrzucaj się kolorowymi proszkami holi ze swoimi znajomymi – zachęcali organizatorzy.

Tetramy media, tej

Żyjemy w dobie wszechogarniających nas fakenewsów i dziennikarstwa na poziomie tak niskim, że społeczne zaufanie do instytucji medialnych z miesiąca na miesiąc leci na łeb, na szyję. Mając świadomość tego, że media pełnią ważną funkcję w zdrowym społeczeństwie, chcemy odbudować zaufanie i realizować zaspokajanie potrzeb informacyjnych społeczeństwa będąc daleko od partii politycznych i wypowiadając wojnę politycznej poprawności. Dlatego właśnie powstała nasza inicjatywa, która wzorowana jest na świetnym projekcie, który powstał na skalę ogólnopolską i globalną – InfoPiguła. My natomiast skupimy się na naszym poznańskim fyrtlu.

Zamierzamy publikować początkowo 2 razy w tygodniu zbiór najważniejszych informacji, relacjonując życie Poznania, w zwartej formie. Dosłownie 2-3 zdania do jednego wątku, ograniczając opinie do niezbędnego minimum.

Z pomocą naszych czytelników mamy nadzieję dotrzeć do jak największego grona Poznaniaków!

Zapraszamy na stronę Tetramy media, tej na facebooku:
https://www.facebook.com/tetramymedia/

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny