Co nowego w Poznaniu? Najważniejsze wiadomości w skrócie 20.05- 23.05.2019

0
380

Najważniejsze informacje z lokalnego podwórka z okresu 20.05- 23.05.2019

1. 🐐 Poznański Ikarus najlepszy na zlocie w Cottbus. Nasz Ikarus 260.04 zajął pierwsze miejsce podczas 6. Międzynarodowego Zlotu Ikarusów w Cottbus, do którego udaliśmy się wraz z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych. O miano najładniejszego walczyło kilkadziesiąt innych pojazdów z różnych krajów Europy, ale to poznański pojazd został doceniony przez jury – pochwalili się po powrocie z Niemiec przedstawiciele MPK.
2. 🐐 Czas na wietrzenie szafy: w niedzielę Babi Targ!. Już w najbliższą niedzielę na Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie można przewietrzyć swoją szafę. Babi Targ to miejsce, na którym możemy sprzedać / wymienić ubrania czy dodatki z naszej szafy, których już nie używamy. Od początku organizowania tego typu wydarzeń w naszym mieście, cieszą się one ogromnym zainteresowaniem.
3. 🐐 Hala Arena: wnętrze obiektu ma zostać obniżone do poziomu -1. Międzynarodowe Targi Poznańskie, zarządca hali, przedstawiły wizję zmian. W poniedziałek na posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta, Międzynarodowe Targi Poznańskie przedstawiły jakie mają plany wobec Hali Arena. Jak podaje Biuletyn Miejski, wnętrze hali ma zostać obniżone do poziomu -1, a to wpłynie na powiększenie powierzchni użytkowej obiektu. Obniżona podłoga pozwoli na przearanżowanie trybun. Nie tylko znajdzie się na nich więcej miejsc do siedzenia, ale też widzowie będą z nich dużo lepiej widzieć boisko czy scenę.
4. 🐐Andrzej Duda w środę odwiedził Poznań. Prezydent wziął udział w dwóch uroczystościach. O 15.30 Andrzej Duda wręczł medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości. To wyróżnienie, które można otrzymać tylko w latach 2018 – 2022 za m.in. walkę o niepodległość, twórczość literacką czy artystyczną oraz nienaganną służbę publiczną. W Poznaniu medal otrzymało 14 osób. O godzinie 17.00 prezydent pojawił się w Sali Ziemi MTP, gdzie przemawiał na uroczystych obchodach 100-lecia wyższego szkolnictwa technicznego organizowanych przez Politechnikę Poznańską.
5. 🐐Będzie nowy akademik przy ulicy Bukowskiej? Inwestycję chce zrealizować Uniwersytet Medyczny. ak podaje portal projektinwestor.pl, nowy dom studencki ma powstać w rejonie Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii. Będzie mieć maksymalnie 25 metrów wysokości (7 pięter) i pomieści 516 pokoi jednoosobowych oraz 30 pokoi hotelowych.
6. 🐐Rozpoczęły się juwenalia: studencki pochód przeszedł przez miasto. Tradycyjny pochód ulicami centrum rozpoczął poznańskie juwenalia. W każdym roku pochód odbywa się pod innym hasłem, a tym razem motywem przewodnim były seriale. Reprezentanci poszczególnych uczelni musieli wykazać się kreatywnością i zadbać, żeby ich stroje były spójne. Impreza potrwa 3 dni. (Czwartek- Sobota)
7. 🐐Problemy amerykańskiego wojska na poznańskich ulicach. Tylko w tym tygodniu pojazdy amerykańskiego wojska dwa razy „ścięły” poznańskie sygnalizatory świetlne.

Tetramy media, tej

Żyjemy w dobie wszechogarniających nas fakenewsów i dziennikarstwa na poziomie tak niskim, że społeczne zaufanie do instytucji medialnych z miesiąca na miesiąc leci na łeb, na szyję. Mając świadomość tego, że media pełnią ważną funkcję w zdrowym społeczeństwie, chcemy odbudować zaufanie i realizować zaspokajanie potrzeb informacyjnych społeczeństwa będąc daleko od partii politycznych i wypowiadając wojnę politycznej poprawności. Dlatego właśnie powstała nasza inicjatywa, która wzorowana jest na świetnym projekcie, który powstał na skalę ogólnopolską i globalną – InfoPiguła. My natomiast skupimy się na naszym poznańskim fyrtlu.

Zamierzamy publikować początkowo 2 razy w tygodniu zbiór najważniejszych informacji, relacjonując życie Poznania, w zwartej formie. Dosłownie 2-3 zdania do jednego wątku, ograniczając opinie do niezbędnego minimum.

Z pomocą naszych czytelników mamy nadzieję dotrzeć do jak największego grona Poznaniaków!

Zapraszamy na stronę Tetramy media, tej na facebooku:
https://www.facebook.com/tetramymedia/

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny