Co nowego w Poznaniu? Najważniejsze wiadomości w skrócie 24.05- 27.05.2019

0
417

Najważniejsze informacje z lokalnego podwórka z okresu 24.05- 27.05.2019
1. 🐐 Pływalnia w parku Kasprowicza przeszła modernizację. Nowe kasy, ławki i miejsce do street workoutu. Zakończyła się modernizacja pływalni w parku Kasprowicza. Oprócz wzniesienia budynku kas zwiększono powierzchnię zaplecza socjalnego, ogrodzono teren pływalni, zamontowano ławki. Zagospodarowano zieleń i zainstalowano automatyczny system nawadniania, w skład którego wchodzi ponad 200 dysz dostarczających wodę roślinności. Dodatkowo, w sąsiedztwie pływalni, zamontowano urządzenia do street workoutu – informują Poznańskiej Inwestycje Miejskie.
2. 🐐 Poznańska młodzież protestowała przeciwko bierności w sprawie zmian klimatu. W piątek na ulicach Poznania strajkowała młodzież. Stolica Wielkopolski przyłączyła się w ten sposób do miast z całego świata. 24 był dniem strajku przeciwko bierności polityków w obliczu zmian klimatycznych.
3. 🐐 Na Starym Rynku zorganizowano piknik rodzinny. Na Starym Rynku odbył się w sobotę II Rodzinny Piknik Marzeń. Punktualnie w południe rozpoczęło się wspólne świętowanie Dnia Matki, Dziecka i Ojca. Wszystko rozpoczęło się od “występu” poznańskich koziołków, tym razem ubranych w pomarańczowe kubraczki. Wśród atrakcji znalazły się m.in. “prace ręczne” z niezwykłym Panem Januszem z Dzieciaki Warsztaciaki czy kurs pierwszej pomocy. Nie zabrakło również występów artystycznych.
4. 🐐 Atak nożownika na Alejach Solidarności. Nie żyje jedna osoba. Do tragedii doszło na Alejach Solidarności. Po godzinie 21 na poznańskich Winogradach policjanci zatrzymali 29 letniego sprawcę. Trwają czynności, mężczyzna zostanie przekazany do dyspozycji prokuratury. Ofiara to mężczyzna w wieku 41 lat. Policjanci nie udzielają żadnych informacji o motywach nożownika. Wedle nieoficjalnych informacji sprawca znał ofiarę, i zaatakował ją w jednym z mieszkań na Winogradach. Później ofiara miała uciec na przystanek przy Al. Solidarności gdzie doszło do ponownego ataku.
5. 🐐 „Wietrzenie szaf” przyciągnęło tłumy na MTP. 26 maja po raz kolejny w Poznaniu odbył się Babi Targ. Babi Targ organizowany jest od 2007 roku przez Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd. Impreza każdorazowo przyciąga setki kobiet. Wiosna trwa, a to dobry czas, by przejrzeć zawartość szafy i pozbyć się ubrań, które tylko w niej zawadzają, a przy okazji na stoisku koleżanki wyszperać coś dla siebie. Na Babim Targu często to, co nam jest już niepotrzebne może sprawić radość drugiej osobie– mówiła Joanna Stankiewicz, organizatorka imprezy. Babi Targ cieszy się niesłabnącą popularnością wśród Poznanianek i Poznaniaków. Co kilka miesięcy kilkaset osób wietrzy szafy dając tym samym drugie życie swoim ubraniom – dodała.
6. 🐐 Znamy oficjalne wyniki. 5 mandatów dla Wielkopolski. Wielkopolsce przypadło pięć mandatów. PiS reprezentować będą Andżelika Możdżanowska (76 953 głosy) i Zdzisław Krasnodębski (164 034 głosy), z ramienia KE miejsca w Parlamencie Europejskim uzyskali Ewa Kopacz (252 032 głosy) i Leszek Miller (79 380 głosów), a ostatnie miejsce przypadło Sylwii Spurek z Wiosny (62 359 głosów).


Tetramy media, tej

Żyjemy w dobie wszechogarniających nas fakenewsów i dziennikarstwa na poziomie tak niskim, że społeczne zaufanie do instytucji medialnych z miesiąca na miesiąc leci na łeb, na szyję. Mając świadomość tego, że media pełnią ważną funkcję w zdrowym społeczeństwie, chcemy odbudować zaufanie i realizować zaspokajanie potrzeb informacyjnych społeczeństwa będąc daleko od partii politycznych i wypowiadając wojnę politycznej poprawności. Dlatego właśnie powstała nasza inicjatywa, która wzorowana jest na świetnym projekcie, który powstał na skalę ogólnopolską i globalną – InfoPiguła. My natomiast skupimy się na naszym poznańskim fyrtlu.

Zamierzamy publikować początkowo 2 razy w tygodniu zbiór najważniejszych informacji, relacjonując życie Poznania, w zwartej formie. Dosłownie 2-3 zdania do jednego wątku, ograniczając opinie do niezbędnego minimum.

Z pomocą naszych czytelników mamy nadzieję dotrzeć do jak największego grona Poznaniaków!

Zapraszamy na stronę Tetramy media, tej na facebooku:
https://www.facebook.com/tetramymedia/Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny