Co nowego w Poznaniu? Najważniejsze wiadomości w skrócie 31.05- 2.06.2019

0
383

Najważniejsze informacje z lokalnego podwórka z okresu 31.05- 2.06.2019

1. 🐐 Z Poznania polecimy m.in. na Mauritius, Seszele i Jamajkę! Od dwóch lat z poznańskiego lotniska można polecieć na Dominikanę z biurem podróży TUI. Teraz podróże do egzotycznych destynacji umożliwia poznaniakom biuro podróży Neckermann. Od jesieni z poznańskiej Ławicy będzie można polecieć połączeniami oferowanymi przez Neckermann na Kubę, Dominikanę, Jamajkę, Mauritius, do Tajlandii, RPA, na Cypr, Seszele, do Tanzanii oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Większość z nich to absolutne nowości w Poznaniu. – Poznań to jedno z najlepszych polskich lotnisk, doskonale przygotowane do obsłużenia wakacyjnych klientów biur podróży. Na bieżący sezon oferuje najkorzystniejszą dla naszych Klientów siatkę połączeń m.in. na ukochane przez Polaków Karaiby, ale także do kilkudziesięciu innych destynacji. Chcemy rozwijać się dynamicznie razem z tym portem, wspierając jednocześnie wyloty z Ławicy dla całego regionu północno-zachodniej części naszego kraju – tłumaczy Maciej Nykiel, prezes Neckermann. Oferta jest już dostępna na oficjalnej stronie biura podróży.
2. 🐐Wzdłuż trasy PST powstanie droga rowerowa: są trzy warianty. Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna konsultacje w tej sprawie. Chodzi o trasę rowerową R3, która stanowić ma jedną z głównych dróg rowerowych w naszym mieście. Trasa ma połączyć ulice Trójpole z mostem Teatralnym. Na zlecenie ZDM przygotowano trzy warianty drogi rowerowej. – W każdym z trzech wariantów zaprojektowana została droga rowerowa zlokalizowana po zachodniej stronie ul. Mieszka I. Jej początek wyznaczono po północnej stronie skrzyżowania ul. Trójpole z ul. Mieszka I. Na całej długości przebieg trasy zlokalizowany jest w pobliżu linii PST, a różnice w poszczególnych wariantach sprowadzają się do sposobów pokonania skrzyżowań kolidujących z przebiegiem drogi rowerowej – informują urzędnicy.
3. 🐐 Młody poznaniak ma szansę wystąpić w legendarnej Carnegie Hall! Jakub Jeżak ma 14 lat, a już w grudniu może spełnić marzenie wielu artystów z całego świata – wystąpić w nowojorskiej sali koncertowej Carnegie Hall. Młody poznaniak w wieku 9 lat zaczął grać na perkusji i od tego momentu właśnie z muzyką wiąże swoją przyszłość. Obecnie jest uczniem Zespołu Szkół Muzycznych przy ulicy Głogowskiej na kierunku perkusja. Gra nie tylko na perkusji, ale też m.in. na fortepianie, ksylofonie, wibrafonie i marimbie. Na koncie ma już wiele osiągnięć – zwycięstwa w międzynarodowych konkursach w Belgradzie, Rzymie, Paryżu, Genewie czy Tokio. Teraz może do nich dorzucić drugie miejsce w American Protege International Music Talent Competition w Nowym Jorku. To właśnie ta nagroda sprawiła, że został zaproszony do „Recitalu zwycięzców” konkursu, który odbędzie się 22 grudnia w nowojorskiej Carnegie Hall.
4. 🐐Piotr i Paweł zamieni się w Spar? ‘Wasz Sklep Spar' ma przejąć większościowe udziały w PiP. To nieoficjalne informacje portalu wiadomoscihandlowe.pl. Z doniesień branżowego portalu wynika, że w czwartek podpisano umowę kupna sprzedaży udziałów w sieci Piotr i Paweł. Nabywcą jest spółka zależna Spar Group z RPA – Wasz Sklep Spar. Ma być właścicielem większościowych udziałów w wywodzącej się z Poznania sieci sklepów.
5. 🐐Tłumy na Starym Rynku i pl. Wolności. Parada Pokoleń przeszła ulicami Poznania! W sobotę na Starym Rynku po godzinie 11 spotkali się rodzice, dziadkowie i wnuki. Do rąk zgromadzonych poznaniaków trafił tysiąc balonów i tyle samo akcesoriów do puszczania baniek mydlanych. Później seniorzy czytali dzieciom bajki a po pokazie poznańskich koziołków wyruszyła Parada Pokoleń. Przemarsz zakończył się na placu Wolności, gdzie przygotowano mnóstwo atrakcji. Parada została zorganizowana na zakończenie Poznańskich Dni Rodziny.
6. 🐐 1200 kawałków tortu rozdano na pl. Wolności. Między innymi niezwykłym wypiekiem uczczono rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów z czerwca 1989 roku. O godzinie 16:00 w sobotę zebrani na placu mieszkańcy miasta mogli posmakować Tortu Wolności – to niezwykły wypiek w kształcie mapy Poznania, ważący 89 kg, który upamiętnia wydarzenia z 1989 roku. Do pracy nad tortem przystąpiliśmy od razu po pierwszych rozmowach z Miastem – mówił Jurij Gorobczyszyn, cukiernik. Jego kształt będzie nawiązywał do mapy Poznania z podziałem na dzielnice. Zaplanowaliśmy malinowo-kokosowy smak, dzięki temu tort w przekroju będzie biało-czerwony. To idealne nawiązanie do rocznicy wyborów, którą chcemy uczcić – dodał.
7. 🐐 Poznań ma nowy neon: „Wolność”. Rozświetlono go w niedzielę wieczorem na budynku Arkadii. Neon pojawił się tutaj w ramach świętowania 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, które odbyły się w czerwcu 1989 roku. Napis „Wolność” nawiązuje do historycznego neonu, który kiedyś był umieszczony na Arkadii, a przedstawiał trykające się koziołki. Konstrukcja nowego neonu została przygotowana w poznańskiej firmie.

Tetramy media, tej

Żyjemy w dobie wszechogarniających nas fakenewsów i dziennikarstwa na poziomie tak niskim, że społeczne zaufanie do instytucji medialnych z miesiąca na miesiąc leci na łeb, na szyję. Mając świadomość tego, że media pełnią ważną funkcję w zdrowym społeczeństwie, chcemy odbudować zaufanie i realizować zaspokajanie potrzeb informacyjnych społeczeństwa będąc daleko od partii politycznych i wypowiadając wojnę politycznej poprawności. Dlatego właśnie powstała nasza inicjatywa, która wzorowana jest na świetnym projekcie, który powstał na skalę ogólnopolską i globalną – InfoPiguła. My natomiast skupimy się na naszym poznańskim fyrtlu.

Zamierzamy publikować początkowo 2 razy w tygodniu zbiór najważniejszych informacji, relacjonując życie Poznania, w zwartej formie. Dosłownie 2-3 zdania do jednego wątku, ograniczając opinie do niezbędnego minimum.

Z pomocą naszych czytelników mamy nadzieję dotrzeć do jak największego grona Poznaniaków!

Zapraszamy na stronę Tetramy media, tej na facebooku:
https://www.facebook.com/tetramymedia/

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny