Covid wraca? Wiele wskazuje na to, że rząd szykuje kolejną covidową falę

0
264

Wiele wskazuje na to, że rząd szykuje grunt pod ogłoszenie kolejnej covidowej „fali”. Wypowiedzi dwóch głównych adwokatów pandemii w Polsce, czyli ministra Niedzielskiego i premiera Morawieckiego, stanowią preludium do kolejnej odsłony jesiennego spektaklu upokarzania i okradania Polaków.

Medialna narracja znów zaczyna krążyć wokół liczby dziennych zakażeń (tj. pozytywnych wyników testów) oraz ewentualnych obostrzeń. Minister Adam Niedzielski zdążył zasugerować już seniorom powrót do maseczek, a premier Morawiecki apelował o powrót do zasad dystansu, dezynfekcji i zakrywania twarzy.

Czy to sygnały, że obostrzenia, lockdown, przymus maseczkowy, segregacja sanitarna i certyfikaty szczepień wrócą w najbliższych miesiącach?

Intencje decydentów doskonale podsumował prof. Piotr Kuna w wywiadzie dla Polsatu:

„Myślę, że dla wielu osób taka pandemia jest okazją do wykazania się! I tęsknią za tym! […] Pan jest dziennikarzem i wie, że tak naprawdę najlepiej się sprzedają złe wiadomości. Więc co mamy? Mamy wojnę na Ukrainie, mamy inflację, mamy kredyty, i musimy mieć jeszcze coś z obszaru zdrowia. No to nie ma lepszego tematu, jak covid, jeżeli chcemy ludzi straszyć” – powiedział lekarz.

Nie sposób się nie zgodzić z profesorem Kuną, że przy okazji covid-19 „wykazało się” wiele jednostek i organizacji. Tylko w ostatnim czasie wyszło na jaw, że PiS przeznaczył 12 milionów złotych z kieszeni podatników na propagandę covidową. Szczegółowe dane udało się uzyskać z Kancelarii Premiera dzięki prawu dostępu do informacji publicznej.

,,Pandemiczna lista płac’’ w Polsce, stan na kwiecień 2021 r.:

 • Polskie Radio S.A. – 1,5 MLN zł
 • Radio Muzyka Fakty Grupa RMF – 3 MLN zł
 • Telewizja Polska S.A. – ok. 1,7 MLN zł
 • Polsat Media Biuro Reklamy – ok. 2,18 MLN zł
 • Prografix Sp. z.o.o. – ok. 1,8 MLN zł
 • i inne, na kwoty nieprzekraczające 1 miliona zł

Naturalnie, powyższa afera wypada dość blado, jeśli zestawimy ją z wcześniejszymi skandalami, które miały miejsce od początku 2020 roku. Czujemy się w obowiązku nieustannie przypominać o:

 • nierozliczonych 200 000 nadmiarowych zgonów, których można było uniknąć, gdyby nie zdemontowano systemu ochrony zdrowia
 • lockdownach i ich katastrofalnych skutkach, przede wszystkim dla przedsiębiorców
 • kryzysie systemu edukacji
 • kupnie 1241 respiratorów po zawyżonej cenie ok. 200 MLN zł
 • o ProteGo Safe – aplikacji ministra Dworczyka, która miała służyć milionom Polaków, a zarejestrowało się tylko 11 tys. użytkowników (koszt 6 MLN zł)
 • kupnie 365 tys. testów od powiązanej z PiS firmy za 47 MLN zł (128 zł za test, podczas gdy cena rynkowa to ok. 34 zł za test)

A to tylko te afery, o których wie opinia publiczna.

Nadużycia objawiły się w bezprecedensowy sposób w środowisku lekarskim, które było pod szczególną presją – z jednej starano medyków starano się korumpować, a z drugiej strony prześladowano i poddawano ostracyzmowi tych, którzy ośmielali się sprzeciwiać oficjalnej narracji rządu.

Najwyższa Izba Kontroli w drugim kwartale b.r. opublikowała raport, w którym prześwietliła proces wypłacania tzw. dodatków covidowych lekarzom w 4 placówkach medycznych w województwie zachodniopomorskim. W skrajnych przypadkach wykazano zarobki rzędu 15 tysięcy złotych za 30 minut pracy w skali miesiąca!

Wymienione w raporcie przykłady rażącej niegospodarności i oszałamiającego chaosu administracyjnego, jaki zapanował w systemie ochrony zdrowia podczas walki z pandemią covid-19, są następujące:

  – w jednym ze szpitali na każde łóżko covidowe wykazano 21-31 osób personelu medycznego, które otrzymały dodatki.

  – w innym obliczono, że blisko 40% osób otrzymało dodatek za pracę z pacjentami covidowym w wymiarze poniżej 24 godzin w skali miesiąca. W skrajnych przypadkach była to maksymalna kwota 15 000 zł za mniej niż godzinę pracy miesięcznie.

  – wskazano około 70 osób, które pobierały dodatki covidowe w więcej niż jednej z kontrolowanych 4 placówek, w kilku przypadkach nawet w trzech jednocześnie!

Tak wygląda Państwo Polskie pod rządami PiS! Takie są skutki desperackich „pandemicznych ustaw”, których nie poddano żadnej merytorycznej debacie i żadnej ekonomicznej analizie!

Tylko od nas zależy, czy obozowi rządzącemu będzie się politycznie opłacało wtrącić Polskę w kolejne obostrzenia, pogłębiające tylko i tak już dotkliwy kryzys gospodarczy i społeczny!

Ostatni przeprowadzony sondaż jednoznacznie wskazuje, że Polacy nie chcą powrotu restrykcji sanitarnych. 82% Polaków nie chce powrotu lockdownu! 79% z nas nie chce powrotu do nauki zdalnej w szkołach!

Stop segregacji sanitarnej! Nigdy więcej lockdownu!

Minister Adam Niedzielski, zamiast dymisji i procesu, wciąż kształtuje politykę w kraju i jest traktowany jak celebryta! 200 tysięcy śmiertelnych ofiar jego fatalnych decyzji można by było uniknąć, gdyby minister zdrowia działał w interesie Polaków! Niedzielski do dymisji!

Wsparcie dla Ruchu Narodowego

Ruch narodowy szczyci się ponad stuletnią tradycją i działalnością, która wymaga od nas ponoszenia stałych kosztów. Wesprzyj nas w tej pracy i pomóż budować ruch narodowy, a tym samym silną i bogatą Polskę dumnych Polaków!

Więcej: https://wesprzyjrn.pl/

Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach Jakiej Lampy Potrzebujesz? LampyDeccor.pl tekst alternatywny