Konferencja Prasowa Konfederacji w Koninie – STOP PiS-inwigilacji!

0
667
onferencja Prasowa Konfederacji w Koninie - STOP PiS-inwigilacji!

W dniu 23.01.2023 r. odbyła się konferencja prasowa Konfederacji w Koninie, pod hasłem: STOP TOTALNEJ PISWIGILACJI.

Spotkanie miało miejsce, przed biurem poselskim posła na sejm RP Zbigniewa Hoffmana, przy ulicy Kramowej 1.

Na konferencji obecni byli działacze m.in. Prezes koła Ruchu Narodowego Konin Jakub Talent, wiceprezes zarządu Zbigniew Kin, oraz sekretarz Barbara Bilska. Na spotkaniu przedstawiony został projekt ustawy o totalnej inwigilacji, który 13. 01. 2023, został zatwierdzony w sejmie.

Działacz Jakub Talent zwrócił uwagę na najważniejszy w ustawie przepis (artykuł 43). Dzięki niemu policja i osiem innych służb będą mogły uzyskać pełne prawo do wglądu w to, co my Polacy przesyłamy przez różnego rodzaju komunikatory, takie jak m.in. Messenger, Whatsapp, Signal i Discord. Nawet pocztę e-mail i popularne portale społecznościowe.

“Projekt prawa komunikacji elektronicznej otwiera służbom drogę i możliwości do blokowania obywatelom narzędzi internetowych pod szeregiem pretekstów. Projekt jest krytykowany za sprzeczność z Konstytucją i prawem unijnym”.

mówi Zbigniew Kin

Działaczka Barbara Bilska w swoim przemówieniu podkreśla:

“Konfederacja jest jedyną partią polityczną, która od wielu lat upomina się o przestrzeganie konstytucyjnych praw Polaków. W tym prawa do prywatności, które przysługuje każdemu człowiekowi”

Po zakończonej konferencji, działacze Konfederacji złożyli petycję, która ma na celu zatrzymać projekt totalnej inwigilacji.

Obejrzyj konferencje prasową Konfederacji w Koninie mającą na celu zatrzymać PiS-inwigilację

Dołącz do Ruchu Narodowego Konin

Wejdź i dowiedz się więcej: https://www.facebook.com/RuchNarodowyKonin

Artykuł napisała: Adrianna Katarzyna Skitek

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny