Konin: Zatrzymanie za usiłowanie zabójstwa – przyjaciel obronił kobietę przed byłym partnerem

0
156

18 marca w Koninie doszło do dramatycznej sytuacji, kiedy to 34-letni mężczyzna zaczął grozić swojej byłej partnerce, że ją zabije. W obronie kobiety stanął jej przyjaciel, który niestety został dźgnięty nożem pięć razy. Sprawca usiłował uciec z miejsca zdarzenia, jednak konińska policja szybko podjęła działania i go zatrzymała.

Mężczyzna próbował ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości, ale dzięki działaniom policji udało się go zlokalizować i aresztować. Zebrany przez policję materiał pozwolił prokuraturze postawić sprawcy zarzut usiłowania zabójstwa, grożenia karalnego oraz złamania sądowego zakazu zbliżania się do byłej partnerki.

Po zatrzymaniu mężczyzny, policjanci ustalili, że podróżował on pociągami i nawiązali współpracę z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, którzy zatrzymali go na stacji kolejowej. Na wniosek prokuratorów sąd zdecydował o trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu dla zatrzymanego. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu od 8 do 25 lat więzienia.

Sytuacja ta pokazuje, jak ważne jest szybkie i skuteczne działanie policji, która zapobiegła tragedii. Jednocześnie przypomina o konieczności zgłaszania wszelkich przypadków przemocy domowej i informowania służb, aby mogły skutecznie działać. Walka z przestępczością i ochrona ofiar to priorytety dla służb porządkowych, a każde zgłoszenie jest ważne i może uratować ludzkie życie.

Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub widziałeś/ widziałaś przemoc domową, nie wahaj się skontaktować z policją lub innymi służbami, które są w stanie pomóc. Policja jest dostępna 24 godziny na dobę pod numerem alarmowym 112.

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny