Rząd lekceważy rolników. Biorą sprawy w swoje ręcę – zapowiadają protest

0
194

30 maja 2022 Unia Europejska jednostronnie otworzyła unijny rynek na nieograniczony import produktów rolnych z Ukrainy.

Ukraińscy rolnicy nie zostali przy tym objęci wymogami i normami jakościowymi obowiązującymi w Unii Europejskiej. Efektem jest zalew polskiego rynku ukraińskimi produktami rolnymi i narastający kryzys w polskim rolnictwie.

Import zbóż do Polski wzrósł w 2022 roku aż 50-krotnie! Organizacje rolnicze zapowiadają kolejną falę protestów, w tym blokadę 2-3 lutego ruchu towarowego na przejściu granicznym w Dorohusku.

Unia Europejska i rząd PiS-SolPol skazał rolników na funkcjonowanie w warunkach skrajnie nieuczciwej konkurencji, która na dłuższą metę musi się zakończyć falą bankructw i likwidacji polskich gospodarstw rolnych.

Ukraińscy rolnicy mogą korzystać z substancji zakazanych w Unii i mają o wiele mniejsze obciążenia biurokratyczno-podatkowe. W dodatku urzędnicy PiSu przymykają oko na jawne oszustwa (np. sprzedawanie zboża technicznego jako paszowego lub nawet konsumpcyjnego), podczas gdy każda dostawa od polskich rolników jest drobiazgowo kontrolowana.


Unia Europejska już od wielu lat prowadziła zorganizowaną akcję niszczenia polskiego rolnictwa – teraz do tej akcji dołączył rząd PiS-SolPol. Bo jak powiedział minister rolnictwa Henryk Kowalczyk: “musimy pamiętać, że mamy pewne obowiązki wobec Ukrainy, obowiązki pomocowe”.

Konferencja Konfederacji w tym temacie

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny