Sprawdź — Konfederacja rusza w trasę z nowym programem dla Ciebie. Po stronie Polski

0
213

Jest Lato, piękna słoneczna pogoda. Okres wakacyjny, więc Konfederacja rozpoczyna tournée prezentując program naprawy państwa polskiego.

Nie da się ukryć, że Konfederacja, to jedyne ugrupowanie, które stoi po prawej stronie — po stronie Polski. Obnaża prawdziwe obliczę Prawa i Sprawiedliwości oraz innych partii politycznych.

Jakie są założenia programowe?

Tanie paliwo

Projekt Tanie Paliwo, obejmujący redukcję VAT, akcyzy, opłaty paliwowej i emisyjnej. Projekt Prąd bez VAT, Tani Węgiel zmniejszający podatki nałożony na surowiec.

Swoboda produkcji rolnej

Konfederacja nie zgadza się na likwidacje hodowli i chowu zwierząt w Polsce, chce wzmocnić krajową produkcje rolną oraz postuluje zamknąć polski rynek na niekontrolowany napływ żywności z państw trzecich.

Dość gnębienia zmotoryzowanych

Prawica nie zgadza się z akceptacją przez polskie władze unijnej polityki eliminacji ze sprzedaży aut spalinowych po 2035 roku oraz dyskryminowanie właścicieli aut spalinowych poprzez nakładanie podatków. Partia postuluje zniesienie opłat do centrów miast oraz zniesienie podatku od kupna auta.

Suwerenność energetyczna Polski

Konfederacja sprzeciwia się klimatycznej polityce Unii Europejskiej likwidacji górnictwa i apeluje o wypowiedzenie Europejskiego Zielonego Ładu i ”Fit for 55”, czyli pakietu regulacji klimatycznych UE w ramach Europejskiego Zielonego Ładu zmierzających do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w Europie o co najmniej 55% do 2030 względem poziomu z 1990 r. i osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku

Konfederaci opowiadają się za energetyczną niezależnością, uważają, że jedynym sposobem by sprostać temu jest wybudowanie elektrowni jądrowej.

Innowacyjne technologie w energetyce

Jeśli chodzi o innowacyjność to i na tym obszarze partia przedstawia swoje pomysły. Przedstawiciele ugrupowania uważają, że Polska posiada technologię upłynniania i zgazowania węgla i będzie mieć to istotny wpływ na uzupełnienie polskiego miksu energetycznego.

Silna i nowoczesna armia

Prawica postuluje odbudowę potencjału militarnego Polski. Stawia przede wszystkim na rozwój obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w oparciu o polski przemysł zbrojeniowy. Konfederaci chcą aby każdy Polak powyżej 16 roku życia miał możliwość wzięcia udziału w podstawowym, bezpłatnym szkoleniu wojskowym obejmującym; obsługę podstawowych rodzajów broni czy udzielania pierwszej pomocy. Ponadto domagają się zliberalizowania prawa do posiadania broni.

Krajowy Plan Odbudowy do kosza

Konfederacja jest przeciwna unijnemu długowi i unijnym podatkom zawartym w Krajowym Planie Odbudowy. Nie zgadzają się narzucaniu przez Komisję Europejską długiej listy obowiązków do spełnienia, widząc więcej zagrożeń dla suwerenności kraju niż korzyści.

Nie, dla unii polsko-ukraińskiej

Pomysły zbudowania unii polsko-ukraińskiej również nie spotkały się z akceptacją. Konfederaci domagają się od Ukrainy odrzucenia kultu Bandery i uznania rzezi wołyńskiej za ludobójstwo.

Nie dla imigracji socjalnej

Narodowcy, konserwatyści i wolnościowcy reprezentujący Konfederacje nie akceptują masowej imigracji i związanych z nią kolejnych programów socjalnych.

Bądź na bieżąco polub Fanpage Ruchu Narodowego

https://www.facebook.com/RuchNarodowy

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny