Konfederacja zwycięża: rząd wycofuje szkodliwe przepisy podatkowe

0
136

Nowy projekt ustawy, który w praktyce zawiesza przedawnienia podatkowe firm, pozwala na blokowanie kont Polaków i wprowadza dziesięciokrotnie wyższe opłaty za interpretacje podatkowe, wzbudził kontrowersje i sprzeciw.

Ministerstwo Finansów, które ogłosiło te plany, natknęło się na ostrą krytykę ze strony Konfederacji. Partia ta stanowczo sprzeciwiła się tym zapędom, zorganizowała także konferencję prasową, która ujawniła wobec opinii publicznej groźne plany rządu.

Jednak pod presją Konfederacji, rząd zdecydował się wycofać z proponowanych, szkodliwych przepisów. Informacje te potwierdził Łukasz Schreiber, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów, który skierował do opinii publicznej informację o zmianie stanowiska rządu w tej kwestii.

Konfederacja kolejny raz udowodniła, że jest skutecznym sojuszem ideowej prawicy, który potrafi bronić interesu Polaków. Wycofanie się rządu z proponowanych przepisów jest dowodem na to, że odpowiednio skierowane działania mogą skutecznie wpłynąć na politykę, nawet jeśli początkowo wydaje się to trudne do osiągnięcia.

Wydarzenia te są znaczącym zwycięstwem dla Konfederacji i dla wszystkich Polaków, którzy sprzeciwiali się proponowanym przepisom. Jest to także przypomnienie, że demokratyczny proces i zaangażowanie obywateli mogą skutecznie kształtować politykę kraju. Konfederacja, poprzez swoje stanowcze działania, udowodniła, że jest siłą, która może stawić czoła nawet najbardziej kontrowersyjnym propozycjom rządu, broniąc interesów swoich wyborców.

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny