Polski przemysł notuje spadek produkcji sprzedanej, co stanowi niekorzystny sygnał dla polskiej gospodarki

0
133

Polski przemysł notuje spadek produkcji sprzedanej, co stanowi niekorzystny sygnał dla polskiej gospodarki. Według najnowszych danych GUS-u, w lutym 2022 r. wartość produkcji sprzedanej przemysłu była o 1,2% niższa niż rok wcześniej. To pierwszy ujemny wynik od maja 2020 r. i zdecydowanie gorzej niż oczekiwano – analitycy prognozowali wzrost o 1,1%.

Spadek produkcji sprzedanej dotknął 19 z 34 działów przemysłu, w tym produkcję dóbr konsumpcyjnych trwałych, dóbr związanych z energią oraz dóbr zaopatrzeniowych. Łącznie, wartość produkcji sprzedanej zmniejszyła się o 5,8-9,9%, w zależności od branży.

To kolejne niekorzystne wieści ekonomiczne, które zwiększają presję na rządzących, aby podjęli działania na rzecz pobudzenia wzrostu gospodarczego i zwalczania inflacji, która w Polsce wynosi już 18,4%.

Konfederacja jest jedyną partią, która ma realne pomysły na zahamowanie inflacji i pobudzenie wzrostu gospodarczego. Zgodnie z jej programem, należy wprowadzić proste i niskie podatki, uproszczenie prawa dla przedsiębiorców oraz zakończenie dodruku pustego pieniądza w celu przekupywania wyborców z ich własnych portfeli. Te działania pozwolą na zahamowanie inflacji i stworzenie korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości oraz tworzenia nowych miejsc pracy.

Warto zwrócić uwagę, że tylko Konfederacja wskazuje na konkretne rozwiązania dla polskiej gospodarki i odważnie występuje z propozycjami dla rządu. Politycy innych partii wydają się działać bezkierunkowo, a w obliczu coraz większych wyzwań ekonomicznych, potrzebujemy konkretnych działań i rozwiązań.

Najlepszy Kalkulator OC i AC - CentrumPolis.pl Przekraczanie Granic. Adrianna Katarzyna Skitek. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny